Arī Saulkrasti pieprasa savu novadu
Foto: LETA

Saulkrastu novada domes deputāti, izvērtējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas (ATR) modeli, kurā paredzēts apvienot Ādažu, Carnikavas, Saulkrastu un Sējas novadus, ir nosūtījuši VARAM vēstuli ar aicinājumu par Saulkrastu novada izveidi, kurā būtu apvienots Saulkrastu novads, Sējas novads, Skultes pagasts, Vidrižu pagasts un Liepupes pagasts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Saulkrastu novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marika Grasmane, šādu modeli deputāti uzskata par optimālu, lai nodrošinātu esošās infrastruktūras efektīvu izmantošanu un veiktu nākotnes ieguldījumus tajā. Tādējādi tikšot veidota vienota piekrastes attīstības programma ar pārskatāmu un efektīvu pārvaldības, apsaimniekošanas, izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta piedāvājumu. Saulkrasti jau pašlaik veidojas kā attīstības centrs, un pilsētai ir visi priekšnosacījumi, lai šo attīstību turpinātu, uzskata vietējie politiķi.

"Iespējams, Sējas, Liepupes un Vidrižu iedzīvotājiem Saulkrastu novada domes deputātu aicinājums Saulkrastus veidot kā attīstības centru, ir jaunums. Šī ir unikāla, nenovērtēta, kultūrvēsturiska teritorija ar milzīgu attīstības potenciālu, kas pelnījusi vairāk uzmanības. Tieši no iedzīvotāju pārstāvniecības un iesaistes būs atkarīga pagastu dzīve, sacīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (LRA).

Piemēram, no esošā Sējas novada Ādažu domē iekļūtu ne vairāk kā viens pārstāvis, bet Skulte, Vidriži vai Liepupe, iespējams, pat netiktu pārstāvēti. Ja Saulkrasti būs novada centrs, šīm lauku teritorijām iedzīvotāju sadalījums Saulkrastu novada deputātu piedāvātajā novada modelī būs vienmērīgāks, tādējādi katram no minētajiem pagastiem novada domē būs lielāka pārstāvniecība, savu nostāju skaidroja Līcis.

Viņš norādīja, ka apstāklis, ka iepriekšējās pašvaldību reformās Saulkrasti līdz šim veidoti kā mazākais Latvijas novads, nav bijis tālredzīgs solis, kura dēļ novārtā atstāta viena no perspektīvākajām Latvijas vietām. "Mūsu valstī ir ļoti maz pilsētu, kurās apvienota tik izcila infrastruktūra - Eiropas nozīmes ceļi un osta, tuvākā nākotnē arī "Rail Baltica" Vidzemes pieturvieta, ar galvaspilsētas tuvumu un skaistu dabu," sacīja Līcis.

Ap Saulkrastiem Limbažu novadā izveidojusies blīva apbūve un strauji pieaug iedzīvotāju skaits. Bijušajos dārzkopības kooperatīvos vasarnīcas tiek pārbūvētas par ziemas mājām. Šiem iedzīvotājiem jānodrošina piemērota infrastruktūra un ērti sasniedzami pakalpojumi. Lai gan ministriju datos Saulkrastos iedzīvotāju skaits tiek uzrādīts 7000, realitātē vismaz piecus mēnešus Saulkrastu apkārtnē uzturas 50 000 cilvēku, tāpēc ir gudri jādomā, kā apkalpot šo iedzīvotāju vajadzības, ir pārliecināts pašvaldības vadītājs.

Vēstulē deputāti uzsver, ka patlaban notiek ļoti intensīvs darbs pie uzņēmējdarbības attīstības un granta programmas izstrādes turpmākajiem gadiem, kā arī norāda, ka piekrastei visā pasaulē ir ievērojama vides, ekonomiskā, sociālā, kultūras un rekreatīvā nozīme, un, īstenojot mērķtiecīgu valsts un pašvaldības politiku, Saulkrastu novads dos ievērojamu pienesumu valsts ekonomikai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Carnikava Eiropa Rail Baltica Saulkrasti VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form