Arī šogad valsts mežos drīkstēs cirst eglīti Ziemassvētkiem
Foto: Shutterstock

Šogad tāpat kā iepriekšējos gados Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja doties uz valsts AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajiem mežiem un pārnest mājās savu valsts mežos nocirsto Ziemassvētku eglīti, liecina informācija LVM mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienlaikus LVM atgādina, ka ir jāievēro nosacījumi, kur un kā svētku eglīti valsts mežā drīkst cirst.

Vispirms iedzīvotājiem jāpārliecinās par atrašanos valsts mežu teritorijā. LVM apsaimniekoto mežu robežas var atpazīt pēc izvietotajām dzeltenajām zīmēm, kā arī uz kvartālstigu krustpunktiem izvietotajām plāksnītēm ar AS "Latvijas valsts meži". Par atrašanos valsts mežā var pārliecināties arī aplikācijā "LVM GEO Mobile" vai mājaslapā mammadabakarte.lv, kur ar tumši zaļo krāsu ir atzīmētas LVM apsaimniekotās teritorijas.

Valsts mežā iedzīvotāji var izvēlies cirst svētku eglīti, kas aug ceļa vai grāvja malā, uz stigām, zem elektrolīnijām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem.

Eglīti kategoriski aizliegts cirst jaunaudzēs, kā arī tās aizliegts cirst publiskajos dabas parkos un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas atzīmētas ar ozollapas attēlu uz zaļa fona, citu īpašnieku mežā.

Latvijas iedzīvotājam liegts personiskajām vajadzībām nocirst vairāk par vienu eglīti.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas valsts meži Zemkopības ministrija Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form