Ārkārtējās situācijas laikā jaunu klientu uzņemšana sociālās aprūpes centros individuāli jāizvērtē
Foto: F64

Valdībai izsludinot ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, paredzēts ierobežot arī sociālo pakalpojumu sniedzēju darbību, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un nepieciešamos piesardzības pasākumus, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ozoliņa skaidroja, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas jaunus klientus varēs uzņemt, individuāli izvērtējot nepieciešamību pakalpojumu klientam nodrošināt nekavējoties, iespēju garantēt drošību un pakalpojuma sniegšanai nepieciešamos resursus. Pirmkārt, ir jānodrošina aprūpe, samazinot sniegto sociālās rehabilitācijas pakalpojumu apjomu, ja objektīvu apstākļu dēļ tos pilnā apmērā nodrošināt nav iespējams.

Savukārt pārējie sociālo pakalpojumu sniedzēji, kas sniedz šos pakalpojumus ar pilnu vai daļēju izmitināšanu, var turpināt nodrošināt aprūpi mājās, aprūpi dienas centrā, sociālās rehabilitācijas pakalpojumus vardarbībā cietušajiem krīzes centros un bez vecāku gādības palikuša bērna ievietošanu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā vai krīzes centrā un personu bez dzīvesvietas īslaicīgu izmitināšanu patversmē. Arī šeit svarīgi ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus, uzsvēra ministrijā.

Sociālās rehabilitācijas un psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana pieļaujama tikai nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasības un valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – primāri izvēloties individuālu pakalpojumu sniegšanu un konsultācijas attālinātā formā. Klātienē var sniegt sociālos pakalpojumus, ja klientiem ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs.

Arī bāriņtiesas darbu organizēs pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, pārejot uz darba režīmu, kas ir epidemioloģiski drošs un vienlaikus neierobežojot cilvēkus uz savu tiesību un likumisko interešu aizstāvēšanu, skaidroja Ozoliņa.

Ievērojot nepieciešamos piesardzības pasākumus, bāriņtiesa var lietu izskatīt un lēmumus pieņemt bāriņtiesas sēdē rakstveida procesā bez personu klātbūtnes, ja iespējams nodrošināt lietas dalībnieku procesuālo tiesību ievērošanu un bāriņtiesa nav atzinusi par nepieciešamu lietu izskatīt mutvārdu procesā. Bāriņtiesa rakstveida procesa būtībai atbilstošā veidā nodrošina procesa dalībniekiem tādu pašu tiesību apjomu kā mutvārdu procesā.

Ja lietu izskata rakstveida procesā vai bāriņtiesas sēdē, izmantojot videokonferenci, tad iepazīšanos ar šīs lietas materiāliem jānodrošina attālināti, nosūtot uz personas norādīto e-pasta adresi skenētas lietas materiālu kopijas vai informāciju par piekļuvi lietas materiāliem elektroniski.

Tāpat bāriņtiesa var noteikt, ka procesuālās darbības, tajā skaitā arī bāriņtiesas sēdē veicamās darbības, tiek veiktas, izmantojot videokonferenci, uzsvēra Ozoliņa.

Ja bāriņtiesa ir kavēta pildīt Bāriņtiesu likumā noteiktos uzdevumus, izņemot VII (Apliecinājuma izdarīšana un citu uzdevumu pildīšana) un VIII nodaļā (Palīdzība mantojuma lietu kārtošanā un mantojuma apsardzība) noteikto, tā var nodot atsevišķu uzdevumu izpildi citai tuvākajai bāriņtiesai uz noteiktu termiņu. Pašvaldības par minēto bāriņtiesas uzdevumu izpildi noslēdz līgumu, iekļaujot tajā savstarpējo norēķinu kārtību.

Jau ziņots, ka piektdien, 6. novembrī, teju visas darba dienas garumā Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē, izskatot virkni ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos jautājumus, Ministru kabinets pieņēmis rīkojumu izsludināt valstī ārkārtējo situāciju no pirmdienas, 9. novembra.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Labklājības ministrija Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form