Armijas dzimšanas dienas svinībās specvienība Daugavā rādīs kuģa atbrīvošanu ar helikopteriem
Foto: Latvijas armija

Cēsu kauju atceri un Latvijas armijas dzimšanas dienu atzīmēs ar vērienīgiem paraugdemonstrējumiem, koncertiem un zaļumballi, otrdien žurnālistus informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra galvenais diriģents Andis Karelis un Cēsu kauju atceres simtgades pasākuma organizators Renārs Sproģis.

Cēsu kauju atceres simtgades pasākumi norisināsies 22. jūnijā Cēsīs. Cēsu kauju atceres simtgades pasākuma organizators Renārs Sproģis pastāstīja, ka no pulksten 12 līdz 18 norisināsies armijas parāde, orķestra defilē un koncerts.

Kauju atceres dienas centrālais pasākums būs kauju rekonstrukcija, kas būs vērienīgākais šāda veida pasākums Austrumeiropā, jo ir piesaistīti vairāki režisori un tuvcīņu horeogrāfi. Kopumā kauju rekonstrukcijā piedalīsies 150 rekonstruktori no Baltijas valstīm un 100 kadeti.

Vairāk nekā desmit vietās pilsētā varēs apskatīt Latvijas un sabiedroto militāro tehniku, tostarp, tankus. Jau pulksten 11, Cēsu stacijā pie vēsturiskā bruņuvilciena tiks sagaidīti Latvijas un Igaunijas prezidenti.

NBS orķestra galvenais diriģents Andis Karelis norādīja, ka Cēsu kauju atceres simtgades pasākumi būs kā labs ģenerālmēģinājums 6. jūlijam, kad Rīgā, 11. novembra krastmalā ar paraugdemonstrējumiem un vērienīgu koncertu tiks atzīmēta Latvijas armijas 100. gadadiena. Oficiālā armijas jubileja ir 10. jūlijs, tomēr 6. jūlijs izvēlēts, jo tā ir nedēļas nogale.

11. novembra krastmalā varēs aplūkot militāro tehniku un ieročus. Tāpat klātesošie varēs vērot interesantus paraugdemonstrējumus, piemēram, Speciālo uzdevumu vienības desantēšanos Daugavā no helikopteriem un kuģa atbrīvošanu. Savukārt Militārā policija rādīs paraugdemonstrējumus ar suņiem.

Koncertu veidos četri bloki, kuros būs iekļauti skaņdarbi no dažādiem vēstures periodiem. Koncertā piedalīsies solisti Žoržs Siksna, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Jānis Stībelis un citi. Tāpat koncertā piedalīsies Kanādas bruņoto spēku Centrālais orķestris.

Pasākums noslēgsies ar zaļumballi Krastmalā.

Jau ziņots, ka par godu Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienai šogad un nākamgad kopumā notiks 25 pasākumi.

Tags

Aija Andrejeva Igaunija Jānis Stībelis Kanāda Militārā policija Žoržs Siksna

Comment Form