foto: 'Bosh'

Ojārs Rozītis, "Bosch grupas" filiāles Latvijā SIA "Robert Bosch" valdes loceklis: Pirmkārt, es ceru, ka Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji pēdējo četru gadu laikā nebūs pilnībā zaudējuši ticību Latvijas nākotnei un parlamentārismam un tomēr dosies uz Saeimas vēlēšanām, tādējādi izpildot arī savu pienākumu pret valsti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Taču jau patlaban prognozēju, ka šajās vēlēšanās varētu būt līdz šim zemākā pieredzētā balsstiesīgo aktivitāte.

Lai arī neloloju cerības, ka līdz ar jaunās Saeimas ievēlēšanu valsts iestāžu ikdienas darbā sekos būtiskas pārmaiņas, es ļoti vēlētos sagaidīt tās vairākās jomās, kas tieši ietekmē uzņēmēju ikdienas darbu. Viena no šīm jomām ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas sistēma.

Starp Eiropas Savienības valstīm PVN likumdošanā un tās pielietošanā joprojām pastāv atšķirības, un daudzos gadījumos Latvija mēģina no jauna izgudrot velosipēdu, nevis meklē paraugus citu valstu sistēmās un tos piemēro vietējiem apstākļiem.

Nav tālu jāmeklē situācijas, kad uzņēmējs nacionālajā nodokļu sistēmā taustās kā tumsā un neviena atbildīgā iestāde nav gana kompetenta, lai palīdzētu ar viennozīmīgi izprotamu padomu. No jaunajiem likumdevējiem un to ieceltās izpildvaras es vēlētos sagaidīt nodokļu sistēmas sakārtošanu un pilnveidošanu.

Otra joma, kurā jaunā sasaukuma deputātiem, bet vēl vairāk atbildīgajām ministrijām būtu jāpiestrādā, ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tālāka veidošana par godprātīgiem uzņēmējiem draudzīgu iestādi. Tādu, kura nevis par visām varītēm censtos sodīt uzņēmumus, īpaši neizvērtējot viņu rīcības kontekstu, bet vairāk līdzinātos padomdevējam un pakalpojuma sniedzējam, kura mērķis ir palīdzēt uzņēmējam veiksmīgi strādāt uzņēmuma un sabiedrības labā.