29.aprīlī ārlietu ministrs Artis Pabriks tikās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Īanu Endrjū Mintonu Bondu (Ian Andrew Minton Bond), kas akreditācijas vizītes ietvaros bija ieradies pie ārlietu ministra, portālu "Delfi" informēja Latvijas Republikas ĀM sabiedrisko attiecību departaments.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ministrs uzsvēra Latvijas un Lielbritānijas veiksmīgo līdzšinējo sadarbību gan divpusējā līmenī, gan arī sadarbojoties starptautiskajās organizācijās, Eiropas Savienībā un NATO. Amatpersonas bija vienisprātis, ka Apvienotās Karalistes prezidentūra ES 2005.gada otrajā pusē ienesīs virzību svarīgu jautājumu risināšanā, kā pakalpojumu direktīva un Lisabonas stratēģija, kurās Latvijai un Apvienotajai Karalistei ir līdzīgas nostājas. Ārlietu ministrs informēja vēstnieku par aktualitātēm Latvijas un Krievijas attiecībās un apliecināja Latvijas vēlmi parakstīt abu valstu robežlīgumu 10.maijā. Tāpat, tika pārrunāta šonedēļ valdībā pieņemtā deklarācija, kas skaidro Latvijas vēstures jautājumus. Abas amatpersonas pārrunāja arī Eiropas Konstitucionālā līguma ratifikācijas gaitu ES valstīs. Ministrs informēja vēstnieku, ka aicinājis Latvijas parlamentu ratificēt Konstitucionālo līgumu un pauda cerību, ka Līgums tiks ratificēts maija mēnesī. Tāpat, tika pārrunāta arī Mazākumtautību konvencijas ratifikācijas gaita. Abas amatpersonas apsrieda arī ES kopējo ārpolitiku iepretim kaimiņvalstīm Austrumos.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form