Foto: DELFI
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš izveseļojies no Covid-19, politiķis sestdien paziņoja savā "Twitter" kontā.

Kā norāda Kaimiņš, pēdējie divi veiktie testi uzrādījuši negatīvu Covid-19 klātbūtni organismā, tādējādi politiķis uzskatāms par izveseļojošos no koronavīrusa izraisītās slimības.

Politiķis mājas karantīnā pavadījis 34 dienas.


iepriekš portālam "Delfi" skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja, jāatceras, ka atveseļošanās tiek uzskatīta kā saslimšanas simptomu izzušana, bet, veicot divus atkārtotus testus, kas bijuši negatīvi, ir uzskatāms, ka pacients ir izveseļojies.

Jau vēstīts, ka sestdien, 21. martā, priekšpusdienā Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš savos profilos soctīklos paziņojis, ka viņam ir pozitīvs saslimšanas ar "Covid-19" testa rezultāts. Savā feisbuka profilā Kaimiņš rakstīja, ka "no 17. marta sakarā ar sliktu pašsajūtu es pašizolējos. Vakar nodevu analīzes, un šodien man piezvanīja par pozitīvu "Covid-19" rezultātu".

Pēc Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19, SPKC izmeklēja visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus. Tā kā Kaimiņš bija kontaktējies arī ar valdības pārstāvjiem un piedalījies koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdēs, pašizolācijā nonāca arī Ministru kabineta locekļi.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī veikti 2663 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, un infekcija apstiprināta vēl 20 cilvēkiem, informē SPKC.

Latvijā kopā veikti 45 743 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 804 personām. Kopumā Latvijā reģistrēti 267 no Covid-19 izveseļojušies cilvēki un 12 – miruši.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti 3 pacienti (kopā stacionāros ārstējas 39 pacienti: 33 pacienti ar vidēji smagu, 6 pacienti ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāra izrakstīti 79 pacienti.

Jau ziņots, ka visā Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas otrdien, 7. aprīlī, pagarināta līdz 12. maijam, saglabājot spēkā esošos ierobežojumus.

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, no 18. marta īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

25. martā, SPKC epidemiologi, veicot reģistrēto Covid-19 gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu, konstatējuši, ka pieci saslimušie nevar norādīt, ka bijuši ārzemēs vai viņiem ir bijis kontakts ar apstiprinātu Covid-19 saslimušo vai personu, kura bijusi ārzemēs. Līdz ar to nav nosakāma epidemioloģiskā ķēde, kas nozīmē, ka Latvijā tiek konstatēti pirmie Covid-19 gadījumi, kas saistīti ar vietējo jaunā koronavīrusa transmisiju sabiedrībā. Šie reģistrētie saslimšanas gadījumi konstatēti Rīgā. Vīrusa transmisija sabiedrībā novērota vairākās Eiropas Savienības valstīs, t. sk. Lietuvā un Igaunijā.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par Covid-19. Nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. Covid-19 ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. Covid-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!