Ārvalstu uzņēmumu pārstāvniecības un filiāles kūtri atklāj PLG; tām draud izslēgšana no reģistra
Foto: Shutterstock

Likums paredz, ka Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrētām ārvalstu uzņēmumu un organizāciju filiālēm un pārstāvniecībām patiesie labuma guvēji (PLG) jāatklāj līdz šī gada 31. decembrim, taču vien neliela daļa no likuma skartajiem uzņēmumiem to ir izdarījusi, portāls "Delfi" uzzināja UR.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada jūlijā stājās spēkā grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz, ka arī ārvalstu uzņēmumu un organizāciju filiālēm un pārstāvniecībām ir jāsniedz informācija par saviem PLG.

UR pārstāve Dace Zandfelde norādīja, ka Latvijas uzņēmējdarbībā ārvalstu uzņēmumu un organizāciju filiāles un pārstāvniecības kopā veido salīdzinoši nelielu daļu - ap 1700 no visiem vairāk kā 200 000 tiesību subjektiem.

Līdz šim jau 99% Latvijas kapitālsabiedrību ir atklājušas savus PLG.

Savukārt ārvalstu uzņēmumu un organizāciju filiālēm un pārstāvniecībām ir cits tiesiskais statuss, proti, tās nav kapitālsabiedrības, kā arī cits PLG atklāšanas termiņš. Tām PLG jāatklāj laikā no šī gada 1. jūlija līdz 31. decembrim.

No pašlaik reģistrētām 677 ārvalsts komersantu filiālēm PLG ir atklājušas tikai 48, savukārt no reģistrētajām 1057 ārvalsts komersantu pārstāvniecībām PLG ir atklājušas tikai 13 pārstāvniecības.

"Ja turpināsies kā pašlaik, tad sagaidāms, ka 2021. gadā reģistri paliks bez filiālēm un pārstāvniecībām, jo tās nav reaģējušas," skarba bija UR galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Zandfelde piebilda, ka gadījumā, ja PLG netiks atklāti, filiāle vai pārstāvniecība tiks izslēgta no reģistra.

Neskaidrību gadījumā UR aicina sazināties ar UR speciālistiem, zvanot pa tālruņa numuru 67031703 vai rakstot e-pastā info@ur.gov.lv.

Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā tika pieņemti pērn jūnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Patiesā labuma guvēji Uzņēmumu reģistrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form