ASV militārās tehnikas benzīna vedējs kļūdaini nogriežas un izbiedē Vecmīlgrāvja iedzīvotājus
Foto: F64

Trešdien dienas vidū Vecmīlgrāvja daudzdzīvokļu ēku pagalmā redzētā militārā tehnika ir ASV benzīna vedējs, kas kļūdaini nogriezās, tādēļ bija spiests veikt papildu manevrus, lai atgrieztos uz iepriekš paredzētā ceļa, pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku pārstāve Sandra Brāle.

Viņa paskaidroja, ka redzētā militārā tehnika ir viens no ASV degvielas vedējiem, kas šodien devās no Rīgas ostas uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē, bet ceļā kļūdaini nogriezās, tādēļ veica apgriešanās manevrus Vecmīlgrāvja pagalmā, tādējādi pārsteidzot vietējos iedzīvotājus.


Kā ziņots, lai atbalstītu iniciatīvu "Strong Europe" un operāciju "Atlantic Resolve", Latvijā ir ieradušies vairāk nekā 60 karavīru no ASV 501.aviācijas pulka 3.bataljona un pieci helikopteri "Black Hawk". ASV karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās. Iepriekšējā rotācijā Latvijā uzturējās seši ASV helikopteri un vairāk nekā 70 karavīri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties sakarā ar helikopteru pārvietošanos 13. un 14.jūlijā virs Rīgas un ceļā uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju "Atlantic Resolve". Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Saistībā ar operāciju "Atlantic Resolve" Ādažu bāzē šobrīd uzturas arī aptuveni 200 ASV 3.kājnieku divīzijas karavīri no Džordžijas štata. Šīs rotācijas karavīri rotas sastāvā Latvijā uzturēsies līdz septembra vidum. ASV spēki uz Latviju atveduši arī deviņus tankus "Abrams", piecas bruņumašīnas "Bradley", militārās apvidus automašīnas HMMWV un kravas automašīnas, kā arī cita veida aprīkojumu.

Source

LETA

Tags

ASV Atlant Baltija Black Hawk Krievija Krima NATO Rīgas osta
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form