Foto: AFI

Līdz šim Latvija attīstījusies strauji, taču arī turpmāk valstij jādomā par attīstības iespējām, otrdien Latvijas un Amerikas Finanšu foruma (LAFF) rīkotajā diskusijā atzina ASV vēstniece Ketrina Toda Beilija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņa norādīja, ka Latvija, integrējoties Eiropas Savienībā (ES) un NATO, ir sasniegusi izvirzītos mērķus, tomēr valstij jādomā par attīstības iespējām nākotnē, lai varētu attīstīt ekonomiku, demokrātiju un savstarpējo sadarbību.

Latvijai piemīt visas iespējas realizēt šīs ieceres, jo progress ir sācies, atzina ASV vēstniece.

Viņa norādīja, ka ASV mēģina rast jaunas sadarbības iespējas ar Latviju tagad, kad tā ir ES dalībvalsts.

Stratēģiskās analīzes komisijas vadītāja Žaneta Ozoliņa atzina, ka Latvijai tagad ir iespēja kopīgi ar citām valstīm veidot politiku un šī izdevība tagad jāizmanto starptautiski. Pēc pētnieces teiktā, ASV Eiropas Savienībā nenodala lielas valstis no mazām valstīm. Tas ir pozitīvi Latvijas gadījumā.

"Latvija kā ES dalībvalsts ir piesaistīta daudz plašākam un spēcīgākam tirgum, tāpēc jāspēj veidot savstarpējās attiecības daudz ciešākas un jāsniedz plašāka informācija", stāstīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāre Maija Manika.

LAFF dalībnieki šodien diskutēja par ASV un Latvijas savstarpējām attiecībām pēc iestāšanās ES, par Baltijas jūras reģionu un par ASV sadarbību ar Krieviju šajā reģionā.

Diskusijā nolūks bija rast skaidrāku priekšstatu par reģiona transatlantisko attiecību nākotni tiem cilvēkiem, kurus rūp šīs attiecības, informēja LAFF valdes priekšsēdētājs Aivis Ronis.

Pēc viņa teiktā, būtiski ir vairāki jautājumi, piemēram, vai Latvijas un ASV savstarpējā politika arī nākotnē būs transatlantiska, kā ES paplašināšanās ietekmēs abu valstu savstarpējās attiecības, vai Latvijas un ASV savstarpējās attiecības tiks balstītas uz ekonomiskajiem un finansiālajiem aspektiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form