Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Streiku likumā, kas paredz atvieglot arodbiedrībām un uzņēmumu darbiniekiem lemšanu par streika uzsākšanu un saīsinās streika pieteikšanas termiņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Saeima neatbalstīja ierosinājumu atzīt likumprojektu par steidzamu, portāls “Delfi” uzzināja Saeimas Preses dienesta.

Grozījumi paredz samazināt kvorumu balsojumam par streika pieteikšanu, nosakot, ka sanāksmē jāpiedalās pusei no arodbiedrības biedriem vai uzņēmuma darbiniekiem. Saskaņā ar pašlaik Streiku likumā noteikto, lēmumu par streika pieteikšanu pieņem arodbiedrības biedru vai uzņēmuma darbinieku kopsapulcē, kurā piedalās vismaz trīs ceturtdaļas no arodbiedrību biedriem vai uzņēmuma darbiniekiem.

Lēmums par streika pieteikšanu ir pieņemts, ja aizklāti balsojot “par”, nobalso trīs ceturtdaļas no klātesošiem attiecīgās arodbiedrības biedriem vai uzņēmuma darbiniekiem.

Tāpat plānots no desmit uz septiņām dienām saīsināt minimālo termiņu, kāds ir jāievēro streika komitejai pirms streika uzsākšanas, kad attiecīgajam darba devējam, Valsts darba inspekcijai un Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sekretāram rakstveidā iesniedz streika pieteikumu un attiecīgās sapulces lēmumu par streika pieteikšanu.

Grozījumus sagatavoja darba grupā, kurā līdzdarbojās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form