Atbildīgās institūcijas apņemas slēgt negodprātīgos Rīgas klubus
Foto: DELFI

Par tūristu drošību atbildīgo institūciju vadītāji trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru bija apņēmības pilni rīkoties radikāli, lai apkarotu tūristu apkrāpšanu Rīgā, un veikt darbības, lai būtu iespējams slēgt klubus, kuros tūristi tiek apkrāpti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās laikā piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL), ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK), ģenerālprokurors Jānis Maizītis, Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andris Dzenis, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs, ģenerālprokurors Jānis Maizītis un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis.

Diskusijas dalībnieki apņēmušies divu nedēļu laikā nākt klajā ar priekšlikumiem normatīvajos aktos, lai būtu iespējams slēgt tos klubus, kuros notiek tūristu apkrāpšana.

Pēc iekšlietu ministres Mūrnieces teiktā, Rīgas centrā ir astoņi šādi klubi.

Tāpat diskusijas dalībnieki apņēmušies aktīvāk veikt tūristu apkrāpšanas gadījumu izmeklēšanu.

"Mēs panāksim šo klubu slēgšanu," solīja Mūrniece, norādot, ka tas ir vienīgais risinājums, kā apkarot tūristu apkrāpšanas gadījumus, jo, neskatoties uz to, ka Valsts policija ar pašvaldības policiju jau gadiem ilgi pievērš uzmanību šai problēmai, nekas nav mainījies. Savukārt, slēdzot šos klubus, pēc iekšlietu ministres domām, citas izklaides vietas vairs neriskēs apkrāpt tūristus.

Savukārt Birks solīja, ka pašvaldības policija tā dēvētajos riska klubos viesosies biežāk, nekā ierasts, pārbaudot tur notiekošo un arī informējot apmeklētājus par riskiem, kas viņiem draud.

Tāpat tikšanās laikā, pēc Birka teiktā, Valsts policija solījusi rīkoties aktīvāk, lai izmeklētu jau esošos tūristu apkrāpšanas gadījumus.

Prezidenta padomniece likumdošanas jautājumos Sandra Kukule žurnālistiem sacīja, ka no Rīgas pils veikts eksperiments, proti, piezvanīts uz tūristu uzticības tālruni, kur sniegta atbilde par klubiem, kurus Rīgā tūristiem nav ieteicams apmeklēt. Tieši tādēļ Rīgas pils ir neizpratnē, ka šie klubi visiem ir zināmi, taču netiek darīts pietiekami, lai situāciju mainītu.

LETA jau ziņoja, ka pēc pēdējā laikā arvien vairāk izskanējušas informācijas par ārvalstu tūristu apkrāpšanas un fiziskas ietekmēšanas gadījumiem Zatlers vērsās pie atbildīgajām amatpersonām ar prasību pēc rīcības plāna ārvalstu pilsoņu drošības nodrošināšanai Rīgā.

Vēstules tika nosūtītas iekšlietu ministrei, ekonomikas ministram, ārlietu ministram un Rīgas domes priekšsēdētājam.

Vēstulē prezidents pauda satraukumu par valsts un pašvaldību institūciju nespēju nodrošināt ārvalstu pilsoņu drošību un novērst kaitējumu valsts tēlam. Viņš norādīja, ka šī problēma skar vairākas svarīgas valsts darbības jomas, piemēram, ekonomiku saistībā ar tūrisma attīstību un pakalpojumu nozari kopumā, sabiedrisko drošību un kārtību, kā arī kopējo Latvijas tēlu, kas ekonomiskās lejupslīdes apstākļos ir īpaši kaitējoši.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form