Atklājot deviņus Covid-19 inficētos, Jēkabpils cietumā izsludina karantīnu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Sakarā ar Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudiem Jēkabpils cietumā izsludināta karantīna līdz 3. martam, portāls "Delfi" uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Karantīna sākas no trešdienas, 10. februāra, un rīkojums par tās izsludināšanu ir saskaņots ar Veselības ministriju.

Plānveida testēšanas rezultātā Jēkabpils cietumā atklāti deviņi Covid-19 pozitīvi ieslodzītie bez saslimšanas simptomiem.

Tiek veikti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tai skaitā, ir nodrošināta ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana. Karantīnas pasākumu koordinācijai IeVP ir izveidota speciāla komisija.

Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Jēkabpils cietumā, papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem, ar rīkojumu ir noteikts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē, pārtraukt visu izglītības programmu īstenošanu, pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu.

Tāpat ar rīkojumu noteikts pārtraukt jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem, ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu, pārtraukt ieslodzīto laulību reģistrāciju, brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību, ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu, pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš daļēji slēgtā cietuma augstākajā režīma pakāpē, ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma Medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku. Ieslodzītajām ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu.

Jēkabpils cietumā, atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem, tiek turpināta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana.

Par ieviestajiem karantīnas pasākumiem IeVP informēs arī tiesas, procesa virzītājus un citus sadarbības partnerus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Jēkabpils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form