Atlaistā Aizkraukles prokurore Bebre-Kondrāte pieņemta darbā Skrīveru novada pašvaldībā
Foto: LETA

Par nevainojamas reputācijas trūkumu atlaistā Aizkraukles prokurore Diāna Bebre-Kondrāte pieņemta darbā par juriskonsulti Skrīveru novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bebre-Kondrāte darbā pašvaldībā pieņemta uz noteiktu laiku promesoša darbinieka aizvietošanai. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Patmalniece informēja, ka pašvaldība pavasarī bija izsludinājusi vakanci gan vietējā laikrakstā, gan pašvaldības mājaslapā.

Izsludinot vakanci, pašvaldība no kandidātiem pieprasījusi noteiktu profesionālās kvalifikācijas līmeni, vismaz viena gada jurista darba pieredzi, kā arī vēlamu darba pieredzi valsts vai pašvaldību institūcijās. Amatam noteiktais atalgojums ir 912 eiro.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis ("Mēs Skrīveriem"), lūgts komentēt, vai, izskatot Bebres-Kondrātes kandidatūru juriskonsulta amatam, vērtēta arī viņas reputācija, viņš izteicās, ka ir džentelmenis un tāpēc par sievietēm slikti neizsakoties.

"Mūs interesēja zināšanas un pieredze. Ja cilvēks ir kļūdījies, vai mēs nevaram dod iespēju laboties?" klāstīja domes vadītājs, piebilstot, ka ar juriskonsultes darbu ir apmierināts. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pašvaldībām zema atalgojuma dēļ ir grūtības nokomplektēt darbinieku štatu.

Stājoties amatā pašvaldībā, Bebre-Kondrāte deklarējusi 28 707 eiro parādsaistības, dzīvokli Aizkrauklē, kā arī 2007. gada ražojuma automašīnu "Honda CRV", kas ir viņas valdījumā. Viņa ir arī valdes priekšsēdētāja un juriskonsulte SIA "KB-LAW", kur bijušai prokurorei pieder piecas kapitāldaļas 50 eiro vērtībā.

Kā ziņots, Bebre-Kondrāte par savu atlaišanu ir sākusi tiesāties ar prokuratūru. Tiesa ir pieņēmusi lēmumu pēc būtības atsākt skatīt viņas prasību pret prokuratūru par atjaunošanu amatā un atlīdzināt darba samaksu par piespiedu kavējumu laiku.

Atsākot izskatīšanu, pirmā tiesas sēde atlikta un plānots, ka nākamā sēde notiks 17. septembrī pulksten 11.

Iepriekš tiesā ieilgusi sprieduma sagatavošana, jo tiesa tā sastādīšanas laikā esot konstatējusi, ka tam nepieciešams ilgāks termiņš.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka Aizkraukles prokurore 2015. gada pavasarī bija iesaistīta autoavārijā, atteicās no alkohola testa, kas tiek pielīdzināts braukšanai dzērumā, un turklāt vēl uzvedās rupji. Prokurores auto braucis pa pretējo joslu un ietriecies stāvošā mašīnā.

Pēc cietušo stāstītā, automašīnā bijis arī Valsts policijas darbinieks Andris Kondrāts. Abi uzvedušies rupji, draudējuši sasistā auto vadītājai un viņas nepilngadīgajai meitai, gaisā bijis jūtams alkohola smārds.

Prokuroru atestācijas komisija kolēģei piemēroja bargāko sodu - atlaišanu, tomēr lietā iestājās noilgums un Bebre-Kondrāte atgriezās prokurores amatā. Pēc tam ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdeva pavēli par viņas atlaišanu, jo likums prokuroriem prasa nevainojamu reputāciju, taču Bebre-Kondrāte atlaišanu apstrīdēja tiesā un prasa segt mantiskos zaudējumus.

Bebrei-Kondrātei izdevies izvairīties, ka viņai nelabvēlīgais prokuratūras lēmums stājas spēkā, jo viņa pusgadu paņēma slimības lapu, tad devās dekrēta un bērna kopšanas atvaļinājumā. Disciplinārsodu var piemērot divu gadu laikā.

Bebre-Kondrāte nesaņēma arī administratīvo sodu, lai gan par atteikšanos no alkohola testa draud arests līdz 15 diennaktīm, 1400 eiro naudas sods un tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem.

Paralēli Bebre-Kondrāte pieteikusies kārtot zvērināta advokāta eksāmenu, tomēr sliktās reputācijas dēļ tam nav pielaista.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizkraukle Amata Ēriks Kalnmeiers Skrīveri Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form