Lai arī Valsts kontrole (VK) vēl nav pabeigusi revīzijas pārbaudi par Rīgas brīvostas valdes decembra lēmumu izsniegt līdz 12 miljonu latu galvojumu privātfirmas "Rīgas pasažieru termināls" kredītam "Pareksa bankā", jau 31.janvārī ostas valde devusi atļauju garantētos kredītresursus izmantot, šodien ziņo laikraksts "Diena".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Firmai deleģētas arī brīvostas pārvaldes funkcijas apkalpot prestižo starptautisko burinieku regati "Cutty Sark", kas šovasar plānota Rīgā, liecinot ostas valdes lēmums, kas nonācis laikraksta rīcībā.

Informāciju par to ne ostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, ne ostas valdes priekšsēdis, Rīgas mērs Gundars Bojārs nebija publiskojuši, raksta "Diena". Lēmums par atļauju izmantot ostas galvotā kredīta līdzekļus pieņemts laikā, kad VK jau bija sākusi pārbaudi un revīzijas priekšizpētē konstatējusi iespējamo likuma par valsts un pašvaldību mantas izšķērdēšanu pārkāpumu.

"Diena" raksta, ka Bojārs attiecies sniegt komentārus līdz VK galīgā atzinuma sniegšanai, bet ar Loginovu laikrakstam pirmdien nav izdevies sazināties, jo viņa mobilais tālrunis neatbildēja.

Firma "Rīgas pasažieru termināls" (RPT) decembrī ar ostas valdes lēmumu ieguva 30 gadu nomas tiesības uz Vecrīgai tuvo Rīgas pasažieru ostas teritoriju. Konkurss par nomas tiesībām netika rīkots. Pašlaik RPT jau sākusi saimniekot Rīgas pasažieru ostā un pārņemt tās saimniecību.

Rīgas brīvostas valdē ir desmit locekļu: pieci pārstāv valsti, pieci - pašvaldību. Lēmumus tā ir tiesīga pieņemt, pieciem pašvaldības pārstāvjiem balsojot par. Uz kārtējām sēdēm valde sanāk reizi mēnesī. 31.janvāra valdes sēdes balsošanas rezultāti neesot pieejami, raksta "Diena".

"Revīzijas lieta par brīvostas izsniegto līdz 12 miljonu latu galvojumu vēl nav pabeigta," "Dienai" teica VK preses pārstāve Indira Ozola. Viņa nevarēja precizēt, kad VK lietu plāno slēgt un sniegt gala ziņojumu, taču lēsa, ka tas varētu notikt tuvākajā laikā.

Bez VK pārbaudi par izsniegto galvojumu veic arī Rīgas tiesu apgabala prokuratūra. Pēc prokurores Vijas Lešcinskas teiktā, pārbaude sākta janvāra beigās. Viņa atteicās sniegt jebkādu konkrētu informāciju par lietas virzību un uzsvēra: "Lieta ir sarežģīta, un, kamēr pārbaude nebūs pabeigta, nekāda informācija netiks sniegta." Abās institūcijās "Dienai" nav izdevies noskaidrot, vai laikā, kamēr galvojuma sniegšanas likumība tiek pārbaudīta, ostas valde bija tiesīga dot atļauju kredītlīdzekļu izmantošanai.

Firmas RPT līdzīpašnieks (5%) un direktors ir miljonārs (bijušais "Zemgales naftas" īpašnieks) Valerijs Barjers. Lielākā daļa tās kapitāla (70%) gan pieder ārzonas firmai "Nordheim Investment". Brīvostas galvotais kredīts tai piešķirts pasažieru ostas un piestātņu rekonstrukcijai. RPT arī jānodrošina infrastruktūra starptautiskās regates norisei, raksta "Diena".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form