Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) izlēmis atļaut Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai (VOAVA) slēgt sešus līgumus par Ls 3 093 936 ar zāļu piegādātājiem par hemodialīzes un nieru transplantācijas nodrošinājuma ārstniecības līdzekļu iegādi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā informēja IUB vadītāja palīdze sabiedrisko attiecību un Eiropas Savienības jautājumos Agnija Tiļļa, šādu lēmumu IUB pieņēmis, izskatot pēc "Hexal AG" pārstāvniecības Latvijā, SIA "Remedine" un SIA "Medex" sūdzībām ierosināto lietu.

Sūdzību izskatīšanas sēdes laikā "Remedine" savu sūdzību atsauca, līdz ar to IUB izskatījis "Medex" un "Hexal AG" pārstāvniecības sūdzības.

"Medex" IUB sūdzējās par VOAVA iepirkuma komisijas lēmumu noraidīt firmas piedāvājumu, to motivējot ar nepatiesas informācijas sniegšanu par profesionālās darbības pārkāpumiem. IUB atzina "Medex" sūdzību par nepamatotu.

Birojs konstatēja, ka "Medex" zāļu lieltirgotavā veikta Latvijas Zāļu reģistrā neiekļautā medikamenta, kuram ir notecējis derīguma termiņš, piegāde pacientiem, kas uzskatāma par profesionālās darbībās pārkāpumu farmācijā. Turklāt IUB sūdzību izskatīšanas komisija jautājumu par "Medex" profesionālās darbības pārkāpumiem jau konstatējusi pērnā gada 27.jūnija lēmumā.

Savukārt "Hexal AG" pārstāvniecība Latvijā IUB sūdzējās par iepirkuma komisijas lēmumu rīcību, neizvērtējot visus apstākļus un šādi pārkāpjot likumu. Līdztekus sūdzību izskatīšanas komisija norādīja, ka tā nevērtē tehnisko specifikāciju pamatotību no medicīniskā viedokļa.

VOAVA par pērnā gada 20.oktobrī izsludinātā konkursa uzvarētājiem hemodialīzes un nieru transplantācijas nodrošinājuma ārstniecības līdzekļu iegādei atzina SIA "Tamro", ar kuru tika plānots slēgt Ls 2 078 593 vērtu līgumu, SIA "Medeksperts" tika uzticēts piegādāt Ls 5 445 vērtus medikamentus, ar AS "Recipe Plus" bija plānots slēgt Ls 684 890 vērtu līgumu, SIA "B.Braun Medical" bija paredzēts uzticēt piegādāt Ls 259 670 vērtus medikamentus, SIA "Jelgavfarm" - Ls 37 737, un SIA "Oriola Rīga" bija paredzēts piegādāt medikamentus par Ls 27 600.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form