Atlikta 'KPV LV' biedru sapulces lēmumu ierakstīšana politisko partiju reģistrā
Foto: DELFI

Uzņēmumu reģistrs (UR) ir atlicis "KPV LV" 12. decembra biedru sapulces vairāku lēmumu ierakstīšanu politisko partiju reģistrā, nosakot 6. aprīli kā termiņu konstatēto nepilnību novēršanai, liecina UR attiecīgā notāra lēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gan 6. decembrī, gan 12. decembrī notika partijas biedru sapulces, kuras var uzskatīt par savstarpēji konkurējošām. Līdz šim UR ir reģistrējis 6. decembra sapulcē ievēlēto "KPV LV" jauno valdi. Taču 12. decembra sapulcē ievēlētā valde tam nepiekrīt un plāno aktīvi apstrīdēt UR lēmumu, lai 12. decembrī ievēlētie tiktu reģistrēti kā "KPV LV" valde.

UR savā lēmumā attiecībā uz lūgumu reģistrēt 12. decembra vairākus lēmumus skaidro, ka grozījumu izdarīšanai statūtos biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem, ja statūtos nav noteikts lielāks kvorums. Iestāde saņēmusi 12. decembra biedru sapulces protokola izrakstu, kurā minēts kopējais partijas biedru skaits 426, tātad, lai biedru sapulce būtu tiesīga lemt par statūtu grozījumiem, biedru sapulcē jāpiedalās 214 biedriem.

Protokola izrakstā norādīts, ka biedru sapulcē piedalījušies 217 biedri. Par statūtu grozījumiem "par" nobalsojuši151, "pret" – 24, tātad kopā piedalījušies 174 biedri, kas neveido nepieciešamo kvorumu, lai sapulce būtu tiesīga pieņemt lēmumu par statūtu grozījumiem, skaidro UR.

"Tāpat pieņemot lēmumu par partijas nosaukuma maiņu "par" nobalsojuši – 107, "pret" – 75, kopā 182 biedri. Balsojot par statūtu precizējumiem nobalsojuši "par" – 143, "pret" – 13, tātad kopā 156 biedri, līdz ar to secināms, ka, lemjot par partijas statūtu grozījumiem, nav ievērota statūtu grozījumu apstiprināšanas kārtība, jo balsojumā nepiedalījās puse no partijas biedriem," norāda iestādē.

UR skaidro, ka par piedalījušos biedru skaitu uzskatāms to biedru skaits, kas piedalījušies balsojumā par konkrēto darba kārtības jautājumu. Iestādē arī norāda, ka 12.decembrī valdē nav ievēlēts iesniegtajā dokumentā norādītais Mārtiņš Bremze, jo "par" viņu nobalsojuši – 75, bet "pret" – 82.

UR norāda, ka partijas vārdā parakstīt dokumentus ir tiesīgi valdes locekļi, savukārt protokola izraksta pareizību apliecinājusi persona, kura nav valdes sastāvā, līdz ar to nav tiesīga pārstāvēt partiju. Iestādē arī skaidro, ka lemjot par partijas valdes ievēlēšanu, jāņem vērā aktuālā, 2020. gada pavasarī partijas statūtos noteiktā valdes locekļu ievēlēšanas kārtība.

Šo UR lēmumu par 12. decembra sapulcē vairāku pieņemto lēmumu reģistrācijas atlikšanu var apstrīdēt viena mēneša laikā kopš lēmuma pieņemšanas dienas, iesniedzot attiecīgu dokumentu UR galvenajam valsts notāram.

Kā ziņots, UR reģistrējis "KPV LV" 6. decembra biedru sapulcē lemto, līdz ar to politiskā spēka valdē vairs nav neviena Saeimā ievēlēta politiķa vai ministra. Turpretim Saeimas deputāts Ralfs Nemiro (KPV LV), kurš minētajā sapulcē tika izslēgts no partijas rindām, ir pārliecināts, ka tiks reģistrēts arī 12. decembrī lemtais, kas atcels iepriekšējos lēmumus.

Kā liecina UR dati, pašlaik "KPV LV" valdē ir Toms Andersons, Elita Lazda, Artūrs Vējš, Agnese Zaļakmentiņa, Miks Vizbulis un Raimonds Nipers.

Savukārt 12. decembrī valdē tika ievēlēts Millers, Nemiro, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ramona Petraviča, Andersons, Māris Možvillo un Nipers. Šajā sapulcē "KPV LV" partija arī lēma mainīt nosaukumu uz "Par cilvēcīgu Latviju".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KPV LV Uzņēmumu reģistrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti