Atsākas būvdarbi uz autoceļa Babītes stacija–Vārnukrogs; ieviesti satiksmes ierobežojumi
Foto: LETA

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma atsākas būvdarbi uz valsts vietējā autoceļa Babītes stacija–Vārnukrogs (V10), savukārt no pirmdienas, 7. martā, minētajā posmā gaidāmi vairāki satiksmes ierobežojumi, portālu "Delfi" informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No pirmdienas, 7. marta, posmā no Āru ielas līdz Kaupēm pakāpeniski ieviesīs divus ar luksoforu regulētus posmus, būvdarbu zonā noteikts ātruma ierobežojums līdz 30 un 50 km/h, kā arī ceļa platuma ierobežojumu 2,75–3 metri.

Savukārt no 14. marta līdz 11. aprīlim satiksmei slēgs 670 metru garu posmu no Lielās ielas līdz Vārnukroga ceļam (Kaupēm). Slēgtā posma apbraukšana tiks organizēta pa Vārnukroga ceļu, Lielo prospektu Priedainē, Babītes ielu, valsts galveno autoceļu A10 un valsts galveno autoceļu A5.

Ierobežojumu dēļ autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

No Āru ielas līdz Kaupēm paredzētie būvdarbi ir apjomīgākie autoceļa Babītes stacija–Vārnukrogs pārbūvē, kas sākās pērn. Visā šajā posmā veiks ceļa segas pilno pārbūvi, izbūvējot drenējošo slāni, šķembu pamatkārtu un virskārtu un ieklājot asfalta pamatkārtu un dilumkārtu. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.

Posms, kuru uz mēnesi slēgs satiksmei, atrodas pie Hapaka grāvja Spilves poldera teritorijā. Lai pastiprinātu zemes klātni, ap 400 metru posmā izbūvēs grunts pāļus. Šajā posmā svarīgi nodrošināt ceļa nestspēju, jo tur atrodas SIA "Rīgas ūdens" bioloģiskās attīrīšanas stacijas Daugavgrīva dūņu lauki, uz kurieni notiek regulāra smagā transporta kustība.

Ceļam tiks atjaunota ūdens atvades sistēma, pārbūvēs caurtekas un vietās, kur tas ir nepieciešams, ārpus būvdarbu zonas robežām pārvietos SIA "TET" un AS "Sadales tīkls" pazemes kabeļus.

2021. gada rudenī autoceļa Babītes stacija–Vārnukrogs segums jau atjaunots ap 200 metru posmā pie Rīgas apvedceļa, kā arī noslēguma posmā no Kaupēm līdz Buļlupes stāvlaukumam un pašā stāvlaukumā.

Vietējais autoceļš Babītes stacija–Vārnukrogs (V10) savieno vairākas šīs apkārtnes apdzīvotās vietas ar Rīgas apvedceļu (Salaspils-Babīte) (A5) un pēdējo gadu laikā satiksmes intensitāte tur ir pieaugusi dzīvojamās apbūves dēļ, kas attīstās pašvaldībā. Šeit atrodas arī Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava Babīte, kas piesaista apmeklētājus.

Būvdarbus veic SIA "CBF Igate", to līgumcena ir 2 904 632 eiro (ar PVN). Darbi tiek finansēti no 2021. gadā papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Būvdarbus plānots pabeigt 2022. gada rudenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Latvijas Valsts ceļi Rīgas ūdens Sadales tīkls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form