Augstākajai tiesai (AT) ir problēmas atrast tiesnešus, jo Latvijas tiesu sistēmā strādājošajiem tiesnešiem ir pārāk zema kvalifikācija, AT pilnsapulcē piektdien atzina tās priekšsēdētājs Andris Guļāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Iespējamo pretendentu loks darbam AT esot ļoti šaurs, un Guļāns pieļāva, ka tās ir ilgstošā naudas trūkuma tiesnešu apmācībai sekas. Viņš arī uzskata, ka tiesnešiem trūkst motivācijas paaugstināt savu kvalifikāciju.

Pašlaik problēma esot aktuāla, jo AT pagājušais gads esot bijis raksturīgs ar paaudžu maiņu, un šis process turpinoties - esot nepieciešami vairāki jauni tiesneši. Pašlaik, piemēram, Augstākās tiesas krimināllietu tiesu palātā esot divas brīvas tiesnešu vietas, bet atrasts tikai viens piemērots kandidāts.

Pērn darbu Senātā, dodoties pensijā, pameta divi tiesneši - Fricis Jaunbelzējs un Georgijs Kuzņecovs. Viņu vietā apstiprināti divi Augstākās tiesas apelācijas instances tiesneši, tostarp arī Valda Eilande, kas notiesāja Ivana Haritonova izspiedēju grupējumu.

Piemēram, par zemo kvalifkāciju krimināllietu tiesnešiem liecinot Augstākās tiesas atcelto un grozīto zemāku instanču tiesu spriedumu skaits. Pērn Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta negrozītus atstājusi tikai 56 procentus spriedumu un šis skaitlis katru gadu sarūkot.

Augstākās tiesas plēnumā analizēti arī palātu un Senāta departamentu darbības rādītāji. Augstākajā tiesā pērn pieaudzis neizskatīto lietu skaits, tomēr tiesneši pauž, ka tam ir objektīvi iemesli - mainījusies izskatīšanas kārība citās tiesu instancēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form