Augstskolas studētgribētājus studijām reģistrēs no 1. jūlija
Foto: F64

Lai nodrošinātu vienādas iespējas uzsākt studējošo uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, augstskolas un koledžas topošo studentu reģistrāciju varēs sākt no 1. jūlija. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie noteikumi, kas šodien, 2021. gada 13. aprīlī, apstiprināti valdībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tos reflektantus, kuri ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās ar ierobežotu studējošo skaitu, augstskolas un koledžas varēs sākt reģistrēt un uzņemt jau no 19. aprīļa, portāls "Delfi" uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstniekiem veicina Latvijas augstskolu un koledžu eksportspēju, kas ir viena no augstākās izglītības attīstības prioritātēm. Ātrāks sākuma termiņš reģistrācijai un uzņemšanai noteikts arī Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kas vidējo izglītību ieguvuši ārzemēs.

Ar valdības lēmumu noteiktais termiņš reflektantu reģistrācijai pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas ir vērsts uz topošo studentu tiesisko aizsardzību un ļauj izvairīties no situācijām, kad studētgribētājs noslēdz līgumu un veic studiju maksu, pirms vēl viņam ir garantēta uzņemšana studiju programmā.

Reģistrācijas brīdim reģistrācijas un uzņemšanas procesā nav izšķirošas nozīmes. Uzņemšanai studiju programmā augstskola vai koledža rīko atklātu un vienlīdzīgu konkursu saskaņā ar uzņemšanas noteikumiem.

Konkursa mērķis ir atlasīt atbilstošākos pretendentus izvēlētajā studiju programmā, primāri ņemot vērā sekmības rādītājus. Tā kā reģistrēšanās beigu termiņu nosaka pašas augstskolas un koledžas, reģistrācija un uzņemšana turpinās tik ilgi, lai reģistrēties studijām varētu arī pretendenti, kas visus nepieciešamos dokumentus iegūs tikai vasarā. Augstskolas un koledžas rīko vienotu uzņemšanu gan tiem reflektantiem, kas vidējo izglītību iegūst šajā gadā, gan tiem, kas to ieguvuši ātrāk.

Saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem par 2020./2021. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku, 12. klašu skolēniem mācību gads beidzas 2021. gada 18. jūnijā. Centralizēto eksāmenu sertifikātus Valsts izglītības satura centrs pašvaldību izglītības pārvaldēm izsniegs 30. jūnijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form