Nauda.
Foto: F64

Pētot politisko partiju un apvienību saņemtos ziedojumus, kļūst skaidrs, ka arī pēc 20. augusta šomēnes līdere ar 35 930 latiem ir apvienība "Par labu Latviju" (PLL). Tai seko Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kas atpaliek par vairāk nekā 10 000 latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No PLL augusta pirmajās divās dekādēs saņemtās naudas, 18 000 latu, kas ir gadā maksimālā atļautā ziedojuma summa vienai personai, nāca no Latvijas Hokeja federācijas prezidenta un a/s "Grindeks" padomes priekšsēdētāja Kirova Lipmana. Otrais lielākais ziedojums – 2000 latu – nāca no Saeimas deputāta Ulda Brieža (TP).

PLL ietilpstošajai Tautas partijai 1000 latu augusta sākumā ziedojis partijas biedrs, Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Meluškāns, savukārt pārējām apvienības partijām ziedojumu augustā nebija.

ZZS augustā pirms mēneša pēdējās dekādes ziedojumos saņēma 25 064 latus, no tiem pa 4000 latu ziedojuši uzņēmēji Aldis Vīksne un Aigars Krītiņš, bet 3000 – kāds Jānis Grants. ZZS ietilpstošā Latvijas Zaļā partija augustā saņēma 3000 latu, no kuriem 1000 nāca no Krītiņa, bet Latvijas Zemnieku savienībai ziedoti 400 lati.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"- TB/LNNK augustā līdz 20. datumam saņēma 2500 latus, ko ziedoja apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš. Apvienībā ietilpstošā TB/LNNK augustā saņēma 13 176 latus. 9000 no tiem ziedoja Kokneses viesnīcas "Orinoko" īpašnieks Leopoldo Klišāns, bet 4000 latu - kāds Uldis Kārkliņš. Savukārt VL ziedoti 20 lati.

"Saskaņas centra" (SC) apvienības kontā augustā nekas netika ieskaitīts, toties tajā ietilpstošā sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" saņēma 10 035,5 latus. No tiem lielākais ziedotājs ar 2430 latiem bija SC Saeimas frakcijas deputāts Ivans Ribakovs, bet Liepājā galvenokārt krievu valodā skanošās radiostacijas "CityRadio" ģenerāldirektors Aleksandrs Magarams ziedoja 2375 latus. Cita SC dalībniece Latvijas Sociālistiskā partija ziedojumos augustā saņēma 272,32 latus.

Partiju apvienība "Vienotība" no 1. līdz 20. augustam ziedojumos saņēma 190 latus. Vairāk ziedots apvienībā ietilpstošajām partijām – "Pilsoniskā savienība" augustā saņēma 5900 latus, no kuriem 4000 nāca no partijā nesen iestājušās Sarmītes Ēlertes, laikraksta "Diena" bijušās galvenās redaktores un tā sauktās "Lietussargu grupas" vadītājas. Savukārt "Jaunajam laikam" ziedots 2500 latu.

Sociāldemokrātiskā politisko partiju apvienība "Atbildība" augustā saņēma vienu 4500 latu lielu ziedojumu. Ziedotājs bija virsseržants Vitālijs Drizļonoks. Viņš ir Zemessardzes 34.Artilērijas bataljona Štāba baterijas akustiskās izlūkošanas vada akustisko datu sagatavošanas grupas priekšnieks, kurš maijā apbalvots ar Viestura ordeņa Sudraba goda zīmi. "Atbildībā" ietilpstošā LSDSP un vairākas sīkpartijas augustā ziedojumus nav saņēmušas.

PCTVL 20 augusta dienās saņēma 4065 latus, no kuriem 2000 latu ir no regulārās ziedotājas – Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas. Partijai "Mūsu izvēle", kuras pārstāvji deleģēti PCTVL sarakstā, augustā ziedoti 85 lati.

Kristīgi demokrātiskā savienība augustā saņēma 595 latus, partija "Par prezidentālu republiku" – 250 latus. Citas partijas, kas piedalās 10.Saeimas vēlēšanās, divās augusta dekādēs ziedojumus nesaņēma.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form