Foto: Shutterstock
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstu komanda kādam pacientam veiksmīgi piešuvusi gandrīz pilnībā norautu dzimumlocekli, portālu "Delfi" informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Kā stāsta 53 gadus vecais pacients, viņš dzimumlocekli traumējis, pēc pirts lecot āliņģī. Ūdenī bijusi metāla stieple, aiz kuras dzimumorgāns neveiksmīgi aizķēries.

Vīrietis pats vērsās pēc palīdzības Austrumu slimnīcā, kur nekavējoties tika nodots Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas speciālistu rokās. "Bojājums bija ļoti dziļš, daudz netrūka līdz dzimumlocekļa pilnīgai amputācijai. Pacientam bija pārrauts urīnizvadkanāls, tāpēc vispirms vajadzēja parūpēties, lai urīns neieplūst brūcē. Caurdurot vēderu, ievietojām urīnpūslī caurulīti, nodrošinot urīna atteci caur to," skaidro urologs Linards Rēdmanis.

Tā kā bija nepieciešams atjaunot urīnizvadkanālu, sašūt asinsvadus un citas smalkas struktūras, urologi vīrieša "lepnuma" glābšanā iesaistīja Austrumu slimnīcas mikroķirurģijas speciālistus. Pacientam operāciju veica ārstu komanda – mikroķirurgs Dzintars Ozols, urologs Linards Rēdmanis un uroloģijas rezidents Māris Vlazņevs.

"Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem bija savienot smalko un diezgan trauslo urīnizvadkanālu, taču viss izdevās veiksmīgi. Vīrieša dzimumloceklis ir praktiski tāds pats, kā bija pirms negadījuma, un viss liecina, ka varēs pilnvērtīgi funkcionēt. Vēl gan jānogaida, lai viss sadzīst," stāsta mikroķirurgs Dzintars Ozols.

Pacients jau devies mājās. Pēc laika viņam būs jāierodas slimnīcā, lai izņemtu urīna attecei paredzēto caurulīti un atjaunotu urīna izvadi pa dabīgo ceļu.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu, attīstīta inovācijas un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori Rīgas Austrumu slimnīcā veselības aprūpes pakalpojumus saņem vairāk nekā 300 000 pacientu.

Rīgas Austrumu slimnīcas sastāvā darbojas pieci stacionāri: "Gaiļezers", "Latvijas Onkoloģijas centrs", "Biķernieki", "Latvijas Infektoloģijas centrs" un "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!