Autovadītājus mulsina maksa par auto nodokļa iekasēšanu
Foto: Shutterstock

Autovadītājus, kuri kārto tehnisko apskati savam spēkratam, mulsina maksa par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa iekasēšanu, ko atsevišķi šoferi jau nodēvējuši par "nodokli nodoklim", pirmdien ziņo laikraksts "Neatkarīgā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikraksts skaidro – lai izietu tehnisko apskati Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) pamatapskate izmaksā 12,92 latus, 2 latus – atļauja piedalīties ceļu satiksmē, 1,55 latus – tehniskās apskates uzlīme. Veicot tehnisko apskati vai arī pirms tās autoīpašniekam jāsamaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, kas ir vairāki desmiti latu. Un par šo iespēju nomaksāt nodokli ir jāveic maksa par nodokļa iekasēšanu – 51 santīms.

"Jā, summa nav liela, bet kāpēc man valsts iestādei, kurai es jau tā samaksāju par dažādiem pakalpojumiem, ir jāmaksā vēl šis?" jautā rīdzinieks Valdis. Ogrēniete Diāna savukārt Neatkarīgajai atklāj vēl vienu faktu: maksa par nodokļa iekasēšanu vēl tiek aplikta ar 22% PVN. "Vai tas nav absurds? Cenšas pelnīt, kur vien var! Nodoklis jāmaksā obligāti, tu esi spiests to maksāt, kāpēc tad ir jāpiemaksā, lai to samaksātu?" neizpratnē ir Diāna.

CSDD to gan nevērtē kā absurdu situāciju, jo viss esot atbilstošs Latvijas likumiem. CSDD speciāliste Valda Kjaspere laikrakstam norādījusi, ka par katras nodevas vai nodokļa iekasēšanas kartību vienmēr tiek paredzēts, ka to iekasēšanas izdevumus sedz nodokļa maksātājs, tātad šajā situācijā – autoīpašnieks. Kjaspere skaidrojusi, ka CSDD nav budžeta iestāde, bet tiek finansēta no samaksas par sniegtajiem pakalpojumiem, arī nodokļu iekasēšana ir pakalpojums. CSDD ir savs pakalpojumu cenrādis. Maksa par to ietver inkasācijas izdevumus, IT sistēmas izstrādāšanu un uzturēšanu, arī patērēto darbu.

"Nodokļu iekasēšana nav CSDD pamatfunkcija, bet, lai nāktu pretī klientiem un viņiem nebūtu jāiet uz banku, esam raduši iespēju veikt nodokļu samaksu CSDD kasēs. Tas ir papildu pakalpojums cilvēku ērtībām," paudusi Kjaspere.
Autovadītājiem joprojām saglabājas iespēja nodokļus samaksāt arī bankās. Vēl ir iespēja nodokļus samaksāt, izmantojot CSDD e-pakalpojumus. Tas maksā 25 santīmus. Un, tā kā nodokļa iekasēšana ir pakalpojums, maksa par šo pakalpojumu tiek aplikta arī ar PVN.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form