Baltijas bataljons sertificēts dalībai NATO Reaģēšanas spēkos
Foto: Latvijas armija

Ādažu bāzē sestdien parakstīti dokumenti, kas apliecina Baltijas bataljona sertifikāciju dalībai NATO Reaģēšanas spēkos, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa sertificēta NATO uzdevumu izpildei.

Dokumentu parakstīšanas ceremonijā piedalījās arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Ceremonija notika starptautisko militāro mācību "Sudraba bulta 2019" laikā.

NATO Reaģēšanas spēki ir NATO dalībvalstu kopīgi militārie spēki, kuru sauszemes, jūras, gaisa un speciālo operāciju komponentes tiek kopīgi apmācītas un atrodas augstā kaujas gatavībā, lai varētu nekavējoši iesaistīties operācijās tālu no savas pastāvīgās uzturēšanās vietas.

Lēmumu izveidot NATO Reaģēšanas spēkus dalībvalstis pieņēma NATO samitā Prāgā 2002.gada 22.novembrī. To izveidošanu sekmēja NATO notiekošie transformācijas procesi, tādejādi apliecinot alianses pielāgošanos jaunajai drošības situācijai pasaulē un iesaistoties operācijās ārpus dalībvalstu robežām. 2006.gadā samitā Rīgā tika paziņots par NATO Reaģēšanas spēku pilnu operacionālo gatavību.

Latvija dalību NATO Reaģēšanas spēkos sāka 2006.gadā, kad Nacionālajos bruņotajos spēkos tika sagatavots un piecu dienu gatavībā dalībai operācijās atradās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vads.

2012.gada 8.jūnijā Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejā tika pieņemts lēmums veidot Baltijas valstu bataljona līmeņa vienību dalībai NATO Reaģēšanas spēkos reizi četros gados. Saprašanās memorands par bataljona līmeņa vienības izveidi tika parakstīts Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejā 2014.gada 18.martā. 2020.gadā Baltijas bataljons Latvijas vadībā uzsāks dežūru NATO Reaģēšanas spēkos.

Jau ziņots, ka no 23.septembra līdz 6.oktobrim Latvijā norisinās starptautiskās militārās mācības "Sudraba bulta 2019", kuru laikā trenē bruņoto spēku sadarbību un savietojamību. Mācībās piedalās aptuveni 3000 karavīru no 12 valstīm - Latvijas, Albānijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot NBS sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas, tostarp veicināt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas apakšvienību savstarpējo sadarbību. Mācības piedalās arī Zemessardzes 1.Rīgas brigāde un 2.Vidzemes brigāde.

Militārās mācības "Sudraba bulta 2019" norisinās militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form