Baltijas jūras valstis meklē kopīgus risinājumus cilvēku tirdzniecības novēršanai
Foto: AFP/Scanpix

Iekšlietu ministrijā (IeM) šonedēļ notiek Baltijas jūras valstu padomes Darba grupas cīņai pret cilvēku tirdzniecību pirmā sanāksme, kurā valstis meklē kopīgus risinājumus cilvēku tirdzniecības novēršanai, aģentūru LETA informēja IeM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver IeM, cilvēku tirdzniecība joprojām ir aktuāls jautājums Baltijas jūras reģiona valstīs, un tās efektīva novēršana ir atkarīga no savstarpējās uzticības starp visiem sadarbības partneriem, kas iesaistīti šī nozieguma apkarošanā un savlaicīgas palīdzības sniegšanā cietušajiem. Integritāte un spēja veidot savstarpēju uzticēšanos starp visiem iesaistītajiem partneriem ir svarīgākie jautājumi, kas jāveicina kopīgiem centieniem.

IeM norāda, ka ir nepieciešami turpmāki pasākumi, lai pilnveidotu izpratni par cilvēku tirdzniecības upuru tiesībām, stiprinātu izmeklēšanu un kriminālvajāšanu, kā arī sekmētu cilvēku tirdzniecības lietu efektīvu izskatīšanu tiesās. Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) darba grupa cīņai pret cilvēku tirdzniecību turpinās pašvaldībās esošo institūciju, kā arī plašsaziņas līdzekļu lomas stiprināšanu cilvēku tirdzniecības novēršanā un darbu pie pārrobežu starpinstitūciju sadarbības mehānisma Baltijas jūras reģionā pilnveidošanas.

Atklājot sanāksmi, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs pateicās darba grupai par tās efektīvo darbu cilvēku tirdzniecības apkarošanā un projektu īstenošanā, kā rezultātā ir identificēti daudz vairāk upuru, nodrošināta tiem palīdzība un aizsardzība. Viņš uzsvēra darba grupas nozīmi noziedzīgi iegūtu līdzekļu arestēšanā un konfiscēšanā, kas ir efektīvs instruments cilvēku tirdzniecības noziegumu apkarošanā.

Speciālo uzdevumu vēstnieks, BJVP Vecāko amatpersonu komitejas vadītājs Juris Bone atzinīgi novērtēja darba grupas iekļaujošo pieeju, īpaši tās darbā ar civilo sabiedrību, lai vērstos pret cilvēku tirdzniecību.

Latvijas prezidentūra Baltijas jūras valstu padomē sākās 2018. gada 1. jūlijā un ilgs līdz 2019. gada 30. jūnijam.

Baltijas jūras valstu padome ir vispārējs politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums, kuru veido 11 Baltijas jūras reģiona valstis, kā arī Eiropas Komisija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Eiropas Komisija Iekšlietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form