Baranovu Balvu domes deputāta krēslā nomainījusi medmāsa Aleksejeva
Foto: Publicitātes foto

Bijušā Balvu novada domes deputāta Ivana Baranova (SC) vietā deputāta mandātu pieņēmusi vietējās slimnīcas bērnu nodaļas vecākā māsa Tatjana Aleksejeva (SC), informēja Balvu novada domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem, Aleksejeva pēc balsu skaita bija nākamā SC sarakstā.

Aleksejeva ir dzimusi 1961. gada aprīlī. Strādā SIA " Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" par Bērnu nodaļas vecāko māsu. Slimnīcā viņa strādā kopš 1978. gada. 2015. gada novembrī Aleksejevai tika piešķirts Balvu novada domes Atzinības raksts par ilggadēju un godprātīgu darbu veselības nozarē.

Kā liecina CVK dati, Aleksejeva pēc tautības ir krieviete, taču, novērtējot savu latviešu valodas prasmi, norādījusi, ka to pārvalda brīvi.

Jau vēstīts, ka 13. decembrī stājies spēkā spriedums lietā, kurā pēc Valsts valodas centra (VVC) prasības Balvu novada domes deputātam Baranovam anulēts mandāts, jo viņš pienācīgā līmenī nezina valsts valodu.

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija 13. decembrī rīcības sēdē pieņēma lēmumu atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību pēc Baranova kasācijas sūdzības.

AT Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija šādu lēmumu pieņēma, jo, izvērtējot kasācijas sūdzībā minētos argumentus, nav acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā. Līdz ar AT lēmumu stājas spēkā Latgales apgabaltiesas 23. marta spriedums.

AT lēmums nav pārsūdzams.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balvu novads Centrālā vēlēšanu komisija Valsts valoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form