Bašars al Asads ticies ar Mamikinu; nodevis vēsti Latvijai
Foto: Publicitātes foto

Eiropas Parlamenta(EP) deputāts Andrejs Mamikins (S) apmeklējis Aleppo un Damasku, kur ticies arī ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, kurš savukārt nodevis vēstījumu ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (V) – "uzkāpis kokā un nezina, kā no tā nokāpt".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vizītes pirmajā dienā Mamikins kopā ar kolēģēm – Igaunijas eiroparlamentārieti Janu Toom un Latvijas eiroparlamentārieti Tatjanu Ždanoku pasniedzis organizācijas "Caritas" humanitāro palīdzību. "Adaptētie piena maisījumi ir tas, kā patiešām trūkst. 50 kilogrami maisījuma, kurus mēs ar kolēģiem atvedām, ir piliens jūrā, bet ANO ofisa pārstāvji Sīrijā stāstīja mums to pašu: tonnas humanitārās palīdzības, kuras ik mēnesi tiek nomestas "Daesh" un Džabhat-an- Nusra kontrolējamajās teritorijās, nespēj apmierināt visu valsts iedzīvotāju vajadzības," stāstīja Mamikins.

"Turklāt Sīrijas Sarkanā Pusmēness pārstāvji kļuva par aculieciniekiem tam kā, tā saucamā, Brīvā Sīrijas armija izlaupīja onkoloģiskajiem slimniekiem domāto zāļu noliktavu. Šīs neģēlības aculiecinieki bija Sarkanā Pusmēness pārstāvji. Pēdējā laikā Sīrijā strauji pieaugusi saslimšana ar vēzi, bet visas Aleppo farmakoloģijas fabrikas ir iznīcinātas," teikts Mamikina paziņojumā medijiem.

Otrajā vizītes dienā Mamikins esot piedalījies Sīrijas Nacionālās padomes (parlamenta) kopējā
ārlietu sanāksmē un tikās ar spīkeru Hadiju Abbasu.

"Taču īpašu iespaidu uz mani atstāja saruna ar nacionālās samierināšanas ministru Ali Haidaru, kurš pārstāv Sīrijas Sociālnacionālo partiju, kas ir Bašara al Asada strikta opozīcija. 2012. gadā terorisma draudu priekšā, viņa partija, atšķirībā no pārējās opozīcijas, kas ņēma rokās ieročus, kopā ar Asada "Baas" izveidoja koalīciju. Ministrs man tā arī atbildēja: "Te nav runa par simpātiju vai antipātiju pret Bašaru al Asadu, bet gan jautājums ir par to: atdot vai nē valsti rīkļu rāvējiem. Pat, ja man ir politiskas pretenzijas pret prezidentu," tikšanos rezumēja Mamikins.

Savukārt vizītes pēdējā dienā Mamikinu kopā ar kolēģiem uzņēmis valsts Ārlietu ministrijas vadītājs un prezidents Bašars al Asads. "Es citēju Sīrijas prezidentam Latvijas ĀM vadītāja Edgara Rinkēviča citātu par to, ka Asads ir pelnījis vien izmeklēšanas procesu Starptautiskajā tiesā," stāstīja Mamikins.

"Sīrijas prezidents man atbildēja uz šo citātu, ka tādi politiķi ir itin kā uzkāpuši kokā un tagad nezina kā no tā nokāpt!" tikšanos atstāsta Latvijas eiroparlamentārietis.

Trīs dienu vizītes ietvaros Mamikins ticies arī ar ANO ofisa Sīrijā un Sarkanā Pusmēness pārstāvjiem, Aleppo gubernatoru, parlamenta deputātiem un spīkeru, ar nacionālās samierināšanas un ārlietu ministru, kā arī ar valsts reliģiskajiem līderiem. Pēc Mamikina teikta, piecu Eiroparlamenta deputātu grupa Sīrijā pārstāvēja praktiski visu EP politisko grupu spektru, un tā veidos nākamās EP miera procesa atbalsta intergupas kodolu.

Šai grupai jau esot izteikuši vēlmi pievienoties vēl 10 Eiropas Parlamenta deputāti.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andrejs Mamikins ANO Bašars al Asads Daesh
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form