Baznīcu vadītāji: dvēseles ieķīlāšanas piedāvājums ir cinisks un amorāls

Latvijas baznīcu vadītāji uzskata, ka naudas aizdevuma piedāvāšana pret cilvēka dvēseles ieķīlāšanu ir neaptverami ciniska un amorāla rīcība, un aicina aizdevējus šādi neizmantot cilvēku nelaimi un izmisumu grūtajā krīzes laikā, portālu "Delfi" informēja Latvijas Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Romas Katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats un Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs norāda, ka pēdējā laikā cilvēku uzmanību ir piesaistījis mulsinošs un aizdomīgs piedāvājums saņemt naudas aizdevumu uz ārkārtīgi augstiem procentiem – 365% gadā vai vairāk - dodot par ķīlu savu nemirstīgo dvēseli. Ja parādnieks aizņēmumu nespēj laikā atdot, ķīla (dvēsele) pāriet aizdevēja pilnīgā un beznosacījumu rīcībā. Nav zināms, kas motivē aizdevējus prasīt tieši šādu ķīlu.

“Varbūt tie ir absolūti ciniski finanšu darboņi, kas vēlas izmantot bailes par dvēseles pazaudēšanu kā labāko nodrošinājumu savai peļņai. Taču varbūt aiz tā stāv reliģiski mērķi – sātanisms, okultisms vai kas līdzīgs – ar nolūku pazudināt cilvēku dvēseles, izmantojot viņu izmisīgo stāvokli,” pauž baznīcu vadītāji.

Baznīcu vadītāji uzsver, ka gan vienā, gan otrā gadījumā šādam darījumam ir ļoti nopietnas sekas. Pat ja cilvēks tam piekrīt pilnīgā drošībā, ka varēs parādu atdot, dvēseles ieķīlāšana ir padarīts garīgs akts, kura sekas nebeidzas līdz ar aizņēmuma atgriešanu. No reliģiskā viedokļa tas ir līdzvērtīgi Dieva noliegšanai, dvēseles svētlaimes iznīcināšanai un mūžīgās dzīvības zaudēšanai. To īpaši pastiprina līgumā prasītais apliecinājums, ka ķīlas priekšmets (dvēsele) nepieder nevienam citam, tātad arī ne Dievam. Kristīgam cilvēkam tādu līgumu nevajadzētu parakstīt nekādos apstākļos. Ja kāds to jau izdarījis, tam vajadzētu bez kavēšanās naudu atdot atpakaļ aizdevējiem, izsūdzēt šo grēku un saņemt piedošanu, pauž baznīcu vadītāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form