'BDO Law' atsauc savu piedāvājumu veikt OIK atļauju izsniegšanas procesa izvērtējumu
Foto: Shutterstock

Ekonomikas ministrija (EM) saņēmusi zvērinātu advokātu biroja "BDO Law" vēstuli, ar kuru birojs atsaucis savu piedāvājumu izvērtēt obligātā iepirkuma atļauju izsniegšanas procesu ministrijā, tāpēc EM lēmusi slēgt līgumu ar otru konkursa pretendentu - SIA "PricewaterhouseCoopers", atklāj EM pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"BDO Law" vēstule saņemta otrdien, 13. martā, savukārt lēmums par līguma slēgšanu ar "PricewaterhouseCoopers" pieņemts šodien.

Iepirkuma konkursa prasības paredz veikt izvērtējumu divu mēnešu laikā no brīža, kad ir noslēgts sadarbības līgums, norādīja EM pārstāvji.

Jau vēstīts, ka EM neslēgs līgumu ar zvērinātu advokātu biroju "BDO Law", kas konkursā ieguva iespēju izvērtēt, cik atbilstoši EM savulaik pieņēmusi lēmumus, ar kuriem piešķirtas tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem (AER) saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka "BDO Law" varētu nonākt interešu konfliktā, jo šī biroja advokāti paši ir bijuši iesaistīti koģenerācijas biznesā un viņu biznesa partnera un bijušā darbinieka uzņēmumam ministrija pirms divām nedēļām ir atņēmusi atļauju.

Konkursā piedāvājumus iesniedza divi pretendenti - "BDO Law" un SIA "PricewaterhouseCoopers". Iepirkuma mērķis ir veikt neatkarīgu auditu, kas izvērtētu EM pieņemto lēmumu atbilstību ārējo normatīvo aktu prasībām, kā arī veikt šo lēmumu izpildes procesa uzraudzības pietiekamības un efektivitātes novērtējumu.

Audita rezultātā Izpildītājam būs jāsagatavo audita ziņojums par EM darbinieku faktisko rīcību laika periodā no 2012. gada 28. augusta līdz 2017. gada 14. novembrim, skaidrojot un piemērojot normatīvos aktus, un pieņemot lēmumus, kuri nosaka komersantu tiesības uz elektroenerģijas obligāto iepirkumu.

Kā ziņots, līdz šim EM ir atcēlusi atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

2017. gada decembrī atļaujas tika atceltas trim elektrostacijām - SIA "Elektro Rīdzene" Cēsu novadā, SIA "Energo Fortis" Līvānu novadā un SIA "E Strenči" Strenču novadā.

Savukārt šogad atļaujas atceltas elektrostacijām SIA "Madonas Eko" Madonas novadā, SIA "Eiro-Āzijas investīciju aģentūra" Alūksnes novadā, SIA "Evokem" Līvānu novadā, SIA "M Parks" Amatas novadā, SIA "Eco Latvis" Tukuma novadā, SIA "Baltekogen" trim elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA "Tektus" Amatas novadā, SIA "Digne" Vecumnieku novadā, SIA "Atauga-G" Olaines novadā, SIA "Krustpils AER" Krustpils novadā, SIA "Pellets Energy" Talsu novadā, SIA "E Seda" stacijai Strenču novadā, SIA "Rīgas enerģija" Rīgā, SIA "AM Energy solution" Vecumnieku novadā, SIA "Briedis būve" Saldus novadā un SIA "Barkavas enerģija" vienai elektrostacijai Madonas novadā.

Līdz šim brīdim EM lēmumu atcelt atļauju pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros pārsūdzējuši trīs uzņēmumi. Patlaban Administratīvajā rajona tiesā EM pieņemtos lēmumus atcelt atļauju pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros pārsūdzējusi "Elektro rīdzene", "Energo Fortis" un "E-Strenči".

Iepriekš arī vēstīts, ka pārsūdzēt ministrijas lēmumu plāno "Rīgas enerģija".

Pēc publiski izskanējušās informācijas, par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām 2017. gada oktobrī EM sāka pārbaudes 40 AER koģenerācijas elektrostacijās.

Savukārt, lai uzlabotu AER koģenerācijas elektrostaciju kontroles efektivitāti nākotnē, martā izskatīšanai valdībā iesniegti grozījumi normatīvajos aktos, kas ļaus šogad veikt vispusīgu OIK atļauju saņēmēju auditu. Tāpat šogad vēl plānots veikt neatkarīgu ministrijas līdzšinējās faktiskās rīcības izvērtējumu, kā arī sistēmas izvērtējumu no ietekmes uz tautsaimniecību un izmaksu efektivitātes viedokļa.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alūksne Amata Āzija Eiro (valūta) Ekonomikas ministrija Energy Krustpils Ludza Madona Olaine Rauna Saldus Strenči TV3
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form