Bedres uz melnā seguma autoceļiem šogad remontētas vairāk nekā 61 000 kvadrātmetra apjomā
Foto: LETA

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) uz melnā seguma autoceļiem šogad veicis bedru remontdarbus 61 216 kvadrātmetru apjomā, portālu "Delfi" informēja LAU pārstāve Maija Eglīte.

Grants autoceļu caurbraucamības uzlabošana – greiderēšana – veikta 22 904 kilometru apjomā, kā arī iesēdumu un bedru remontdarbi veikti vairāk nekā 37 900 kubikmetru apjomā. Kopumā autoceļu seguma ikdienas uzturēšanas darbu izmaksas ir 4,34 miljonu eiro apmērā, norāda Eglīte.

Bedru remonts uz melnā seguma autoceļiem Vidzemē veikts 14 489 kvadrātmetru, Kurzemē – 11 016 kvadrātmetru, Latgalē – 19 345 kvadrātmetru, Zemgalē – 11 558 kvadrātmetru un Rīgas reģionā – 4 808 kvadrātmetru apmērā. Remontdarbi uz asfalta seguma ceļiem tiek veikti prioritārā secībā. Vispirms bedres tiek remontētas uz galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, bedru remonts uz A uzturēšanas klases autoceļiem jāveic līdz 1. jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem līdz 15. jūnijam, uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem līdz 1. jūlijam. Bedres, kas rodas atkārtoti, tiek remontētas visa gada garumā.

Greiderēšanas darbi Kurzemē veikti 5 566 kilometru apjomā, Vidzemē – 7 838 kilometru, Zemgalē – 4 494 kilometru, Latgalē – 4 054 kilometru un Rīgas reģionā – 952 kilometru garumā. Iesēdumu un bedru remontdarbi uz grants autoceļiem Kurzemē veikti 12 075 kubikmetru, Vidzemē – 7 094 kubikmetru, Zemgalē – 11 458 kubikmetru, Latgalē – 6 907 kubikmetru, Rīgas reģionā – 410 kubikmetru apjomā.

LAU regulāri veic autoceļu apsekošanu un ja tiek konstatēts, ka autoceļš neatbilst attiecīgā autoceļa uzturēšanas klases prasībām, tiek uzsākta darba organizācija, ja darbu veikšanas tehnoloģijai ir atbilstoši laika apstākļi un grants autoceļi ir optimālā mitrumā, informē Eglīte.

Lai uzlabotu satiksmes drošību un informētu ceļu lietotājus par posmiem, kuros konkrētajā brīdī norit ikdienas uzturēšanas darbi, autoceļu uzturētāja greideri un remontbrigādes ir aprīkotas ar GPS iekārtām. Tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājaslapas kartē un aplikācijā "Waze".

Tags

Bedres Latvijas Autoceļu uzturētājs Latvijas Valsts ceļi

Comment Form