Bērnudārzu darbiniekus un tālbraucējus veikt Covid-19 analīzes bez simptomiem varēs norīkot darba devējs
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, ar darba devēja norīkojumu Covid-19 analīzes veiks arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem un starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem arī bez saslimšanas simptomiem, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Strapcāne norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai pēc iespējas mazinātu inficēšanās riskus, ņemot vērā, ka pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki strādā ar bērniem, savukārt starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki regulāri dodas uz ārvalstīm.

Līdz šim gadījumos, ja šīm personām bija saslimšanas simptomi, ģimenes ārsts varēja viņus nosūtīt uz Covid-19 analīzēm. Tagad arī darba devējs varēs norīkot uz analīzēm gadījumos, ja izlems par analīžu nepieciešamību pat tad, ja personai saslimšanas simptomu nebūs. Darba devējs, piemēram, konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs, sagatavos personu sarakstu un iesniegs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kas tālāk organizēs analīžu veikšanu.

Vienlaikus ikvienu personu, kurai ir saslimšanas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana), ministrija lūdz sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš nosūtīs uz Covid-19 analīzēm.

Pēc nosūtījuma uz izmeklējumu saņemšanas 12 darba stundu laikā laboratorija piezvanīs pacientam un vienosies par laiku un vietu, kur analīzes nodot. Ja ģimenes ārsts izvērtēs, ka pacients pats nevar doties uz analīžu nodošanas punktu, analīzes veiks pie pacienta mājas.

Tāpat ģimenes ārsti uz Covid-19 analīzēm var nosūtīt visas personas, kurām ir pneimonijas klīniskās pazīmes.

Savukārt, lai, pievērstu īpašu uzmanību pacientiem ar hroniskām saslimšanām (cukura diabēts, hroniskas elpceļu slimības, sirds asinsvadu slimības, onkoloģiskas slimības utml.), ģimenes ārsts var nosūtīt uz analīzēm šos pacientus arī bez Covid-19 slimības pazīmēm.

Uz pārbaudēm bez slimības pazīmēm var nosūtīt arī pacientus, kuri saņem orgānu aizstājējterapiju, tos, kuriem ir imūndeficīts un personas, kam paredzēta operatīva ārstēšana, piemēram, pirms operācijas, norādīja ministrijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form