Valdība pirmdien atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz ļaut bērnus deklarēt tikai vecāku vai tuvāko radinieku dzīvesvietās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Saskaņā ar likumprojektu bērna dzīvesvieta ir vecāku (aizbildņu) dzīvesvieta, ja vecāki nav deklarējuši viņa dzīvesvietu citur. Deklarēt bērna dzīvesvietu var vecāku, tuvāko radinieku (vecvecāku, pilngadīgo brāļu, māsu, pusbrāļu vai pusmāsu un vecāku pilngadīgo brāļu vai māsu) vai minēto personu laulāto dzīvesvietā, vai tās personas dzīvesvietā, kuru bērna likumiskais pārstāvis pilnvarojis pārstāvēt bērnu tā personiskajās un mantiskajās attiecībās.

Likumprojekts arī paredz papildināt likumu ar norādi, ka dzīvesvietu deklarēt var tikai Latvijas Republikas teritorijā, kā arī paredz precizēt to personu loku, kurām ir pienākums deklarēt dzīvesvietu

No likuma tiks svītrota prasība personai deklarējoties iesniegt informāciju par savu bijušo deklarēto dzīvesvietu.

Likums tiks papildināts ar noteikumu, ka elektroniski deklarāciju iesniedz tikai izmantojot speciālu tiešsaistes formu un šim nolūkam tiks izdoti jauni noteikumi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form