Bezdarba līmenis aprīlī Latvijā nedaudz sarucis
Foto: PantherMedia/Scanpix

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī 2013.gada aprīļa beigās bija 10,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita un, salīdzinājumā ar 2013.gada martu, bezdarba līmenis samazinājies par 0,4% punktiem. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē 2013.gada aprīļa sākumā bija 107 063, bet aprīļa beigās – 102 760 bezdarbnieki, bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 4 303 cilvēkiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013.gada aprīlī bezdarbnieka statuss tika piešķirts 8 419 personām, tas ir par 94 cilvēkiem jeb 1,1% vairāk nekā 2013.gada martā, portāls "Delfi" uzzināja NVA.

Zemākais bezdarba līmenis 2013.gada aprīļa beigās reģistrēts Rīgas reģionā - 6,8%, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā - 21,0%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis aprīlī bija 11,1%, Zemgales reģionā - 11,2% un Vidzemes reģionā - 12,5%.

Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis aprīļa beigās bija: Rīgā - 6,4%, Jelgavā - 7,7%, Valmierā - 7,4%, Ventspilī - 8,4%, Liepājā - 9,8%, Jūrmalā - 9,5%, Daugavpilī - 10,7%, Jēkabpilī - 14,3%, Rēzeknē - 19,8%.

NVA dati atklāj, ka kopumā 6 905 bezdarbnieki aprīlī iekārtojās pastāvīgā darbā un par to informēja NVA, bet 4 810 zaudēja bezdarbnieka statusu, jo bez attaisnojoša iemesla nepildīja bezdarbnieka pienākumus, piemēram, lai iegūtu statusu, NVA sniedza par sevi nepatiesas ziņas, kļuva par darba ņēmēju un par darba attiecību uzsākšanu neinformēja NVA, neieradās uz NVA konsultāciju pie sava nodarbinātības aģenta noteiktajā apmeklējuma laikā.

2013. gada aprīlī darba devēji pieteica 4001 brīvo darbavietu, kas ir par 48,7% vairāk nekā martā. Kopumā aprīļa beigās NVA datu bāzē bija 5 425 darba devēju NVA filiālēs reģistrētās brīvās darba vietas. Savukārt CV/Vakanču portālā kopš gada sākuma darba devēji ir reģistrējuši 11 753 brīvās darba vietas, aprīlī - 2 741.

Visvairāk ar NVA starpniecību darba devēji aprīlī meklēja veikalu pārdevējus, palīgstrādniekus, šuvējus, pavārus, kūdras ieguves palīgstrādniekus, kuģu remontatslēdzniekus, pastniekus, vilcējautomobiļa vadītājus, kuģubūves atslēdzniekus, rokas lokmetinātājus, sezonas lauksaimniecības strādniekus, veikala kasierus, programmētājus un pārdošanas speciālistus.

NVA Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups norāda, ka apstāklim, ka šogad brīvo darbavietu skaits pārsniedz iepriekšējo gadu līmeni, ir divi galvenie iemesli. Pirmkārt, tā ir sezonālo darbu ietekme, otrkārt, tas ir NVA aktīvas sadarbības ar darba devējiem rezultāts.

Pēdējā gada laikā  sadarbības ar darba devējiem veicināšanai aģentūra veltīja īpašu uzmanību, aktīvi izskaidrojot darba devējiem NVA pakalpojumu izmantošanas ieguvumus un priekšrocības. Pozitīva ietekme ir bijusi arī NVA organizētajiem vakanču gadatirgiem reģionos, kuros piedalījās vairāk nekā 120 darba devēju, piedāvājot ap 750 darba vietām, atzīmē Vidžups.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latgale Nodarbinātības valsts aģentūra Zemgale Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form