Bezdarbs martā samazinās līdz 11,7%; mēneša laikā bezdarbnieku pulks sarūk par 1255 cilvēkiem
Foto: F64

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī šā gada marta beigās bija 11,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, kas salīdzinājumā ar februāri ir samazinājies par 0,1% punktu, portālu "Delfi" informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NVA uzskaitē šā gada marta sākumā bija 133 413, bet pagājušā mēneša beigās – 132 158 bezdarbnieki. Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 1255 cilvēkiem.

Zemākais bezdarba līmenis šā gada martā reģistrēts Rīgas – 8,3%, bet augstākais Latgales reģionā – 20,3%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis martā bija 12,3%, Zemgales reģionā - 13,1% un Vidzemes reģionā – 13,4%. No valsts lielākajām pilsētām vismazākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgā – 7,7%, bet vislielākais Rēzekne - 18,8%.

"Salīdzinot ar februāri, bezdarba līmenis pazeminājies visos valsts reģionos, nedaudz pieaudzis tas ir dažās lielākajās pilsētās - Jūrmalā, Rēzeknē un Valmierā. 2012.gada marta beigās, salīdzinot ar februāra beigām, gandrīz par 20% palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits. Tas ir skaidrojams gan ar sezonālajām izmaiņām darba tirgū, gan ar NVA īstenoto sadarbības ar darba devējiem stiprināšanu un pilnveidošanu. 5 187 NVA reģistrētie bezdarbnieki martā iekārtojās darbā," skaidro NVA Pakalpojumu departamenta Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups.

NVA organizētajos aktīvajos nodarbinātības pasākumos šā gada martā piedalījās 29 357 bezdarbnieki. Karjeras konsultācijas martā saņēmušas 5 206 personas - no tām 4 410 bezdarbnieki un darba meklētāji.

51% NVA reģistrēto bezdarbnieku ir vispārējā vidējā izglītība, pamatizglītība vai nav pat pamatizglītības. Jauniešu bezdarbnieku vecumā līdz 24 gadiem īpatsvars martā bijis 11,6%, bet 12% bezdarbnieku bija pirmspensijas vecumā.

56 350 bezdarbnieki jeb 42,6% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita bez darba ir ilgstoši.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form