Bezmaksas juridisko konsultāciju nedēļā vislielākā interese par ģimenes, saistību un mantojuma tiesībām
Foto: LETA

Bezmaksas juridisko konsultāciju nedēļā, kas visā Latvijā Advokatūras dienas ietvaros notika no 10. – 14.martam, zvērināta advokāta padoms Latvijas iedzīvotājiem visbiežāk bijis nepieciešams ģimenes tiesību, saistību tiesību un mantojuma tiesību jomā, portālu "Delfi" informēja organizatori.

Nākamās pieprasītākās tiesību jomas bijušas nekustamā īpašuma un būvniecības tiesības, īres tiesības, lietu tiesības, krimināltiesības, darba tiesības un maksātnespējas process. Katrs no 125 advokātiem, kuri šogad iesaistījās bezmaksas konsultāciju nedēļā, vidēji snieguši 10 konsultācijas, bet lielākais viena advokāta sniegto konsultāciju skaits bijis 45.

"Tas ir tikai loģiski, ka cilvēkiem visaktuālākie ir jautājumi, kas skar viņu personisko dzīvi un darbu. Ilgi nerisināti īpašuma, kopīpašuma jautājumi, laulības šķiršanas un mantas sadales nesaskaņas, savukārt, rada citas problēmas," skaidro viena no konsultāciju nedēļas organizatorēm, zvērināta advokāte Dana Rone. Viņa norāda, ka šo un citu jautājumu risināšanai ne vienmēr nepieciešams tiesāties.

Konsultāciju laikā secināts, ka daļa iedzīvotāju, kuriem ir trūcīgas personas statuss, joprojām nezina, ka viņiem ir iespējas saņemt valsts apmaksātu juridisko palīdzību Juridiskās palīdzības administrācijā. Tāpat advokāti, kuri konsultēja ieslodzījuma vietās, norāda - daudziem notiesātajiem ir nepieciešama juridiska palīdzība lietās, kurās ir iespēja saņemt bezmaksas juridisko palīdzību no Juridiskas palīdzības administrācijas, bet cietumos trūkst informācijas par šādas palīdzības saņemšanas iespējam.

Advokāti aicina cilvēkus nākamgad laikus pierakstīties pie tiem advokātiem, pie kuriem ir vēlme saņemt konsultāciju.

Atsevišķi advokāti, redzot lielo pieprasījumu pēc bezmaksas konsultācijām, gatavi izskatīt iespēju sniegt šādas bezmaksas konsultācijas biežāk. Konsultāciju nedēļas organizatori jau šobrīd bezmaksas konsultācijas sniedz vairākas reizes gadā.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form