Bijušajā Skrundas lokatora pilsētiņā ievieš ieejas maksu
Foto: Shutterstock

No februāra bijušajā Skrundas lokatora pilsētiņā ir ieviesta ieejas maksa, informēja Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Strazdiņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējo mēnešu laikā aizvien vairāk cilvēku vēlas apskatīt Skrundas novada pašvaldības īpašuma "Mežaine" teritoriju jeb tā dēvēto Skrundas lokatora pilsētiņu. Lai novērstu nepiederošu personu uzturēšanos un vandalisma gadījumus pašvaldības īpašumā, kā arī veicinātu teritorijas sakārtošanu, Skrundas novada domes deputāti šā gada pirmajā domes sēdē pieņēma lēmumu pašvaldības amatu sarakstā iekļaut jaunu - teritorijas "Mežaine" uzrauga - amatu. Domes sēdē tika arī apstiprināta maksas ieviešana par ieeju bijušās lokatora pilsētiņas teritorijā.

Sākot ar februāri, ieejas maksa pilsētiņā vienai personai noteikta četru eiro apmērā. Grupai, kurā ir no 10 līdz 20 cilvēkiem, par ieeju katrai personai jāmaksā trīs eiro, bet lielākām grupām - divi eiro. Par atrašanos šajā teritorijā bez ieejas biļetes pārkāpēji tiks sodīti pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.panta, kas paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

No apmeklētājiem iekasētie līdzekļi tiks izlietoti pilsētiņas teritorijas sakārtošanai, kā arī mazinās teritorijas uzrauga algošanas slogu pašvaldības budžetam, informēja Skrundas novada domes pārstāvis.

Pašlaik vēl norit pēdējie priekšdarbi apmeklētāju uzņemšanai, un, sākot ar februāra otro pusi, interesenti bijušo militāro pilsētiņu varēs apmeklēt no trešdienas līdz svētdienai no plkst.12 līdz 17. Vasaras sezonā apmeklējuma laiku plānots pagarināt. Pirms ieejas teritorijā būs jāparakstās par apmeklējuma noteikumu ievērošanu un teritorijas uzraugam jāsamaksā par apmeklējumu. Tā kā tiek domāts arī par gidu pakalpojumu un izklaides programmu ieviešanu, bet ik pa laikam notiekošo militāro mācību laikā bijušās armijas pilsētiņas teritorija būs apmeklētājiem slēgta, interesenti pirms došanās uz lokatora pilsētiņu tiek aicināti sazināties ar Skrundas novada pašvaldību.

Vienlaikus par lokatora pilsētiņas turpmāko izmantošanu notiek sarunas starp Skrundas novada pašvaldību un Aizsardzības ministriju (AM), apspriežot teritorijas izmantošanas iespējas valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai. Šā iemesla dēļ pašvaldība pašlaik ir atteikusies no idejas rīkot atkārtotu teritorijas nomas tiesību izsoli, informēja Strazdiņš.

2015.gada janvārī Skrundas novada dome nolēma par 12 000 eiro iegādāties bijušo Skrundas lokatora pilsētiņu "Mežaine" Raņķu pagastā. No īpašuma iegādes bija atteikušies vairāku atkārtoto izsoļu uzvarētāji, tādēļ pašvaldībai kā nekustamā īpašuma parāda piedzinējai bija iespēja iegūt savā īpašumā bijušo armijas pilsētiņu par pēdējās izsoles sākumcenu. Skrundas novada dome pērn 12.augustā plānoja rīkot rakstisku izsoli interesentiem, kuri vēlētos nomāt un attīstīt daļu no bijušās armijas pilsētiņas jeb 19,3 hektārus lielu teritoriju ar 34 avārijas stāvoklī esošām ēkām, ko atbilstoši izsoles nolikuma prasībām nomas līguma darbības laikā būtu nepieciešams nojaukt. Viens no izsoles nosacījumiem bija jaunu darbvietu radīšana šajā teritorijā. Izsole nenotika, jo tai nepieteicās neviens dalībnieks.

Pašvaldība ar atkārtotas izsoles rīkošanu nesteidzās, jo interesi par iespējamo armijas pilsētiņas teritorijas nomu treniņu vajadzībām iepriekš bija izrādījuši arī Nacionālie bruņotie spēki. Bruņotie spēki jau iepriekš testēja bijušās armijas pilsētiņas piemērotību mācību organizēšanai. Bijušajā armijas pilsētiņā šogad mācības rīkojusi gan Zemessardze, gan Valsts policija, gan Militārā policija sadarbībā ar Lietuvas militārajiem policistiem. Pērn jūlijā vairākas dienas bijušajā armijas pilsētiņā trenējās arī ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503.kājnieku pulka karavīri.

AM sadarbībā ar NBS ir pabeigusi darbu pie izvērtējuma par nekustamā īpašuma "Mežaine" Skrundā izmantošanas iespējām valsts aizsardzības vajadzībām, ņemot vērā aizsardzības nozares vajadzības, kā arī izanalizējot mācībās "Arrcade Fusion" gūtos secinājumus, norādīja ministrijā. AM ir pieņēmusi lēmumu sākt sarunas ar Skrundas novada pašvaldību par iespēju pārņemt minēto nekustamo īpašumu, lai nodrošinātu īpašuma izmantošanu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai. Skrundas pašvaldība par šo lēmumu ir informēta.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Lietuva Militārā policija Nacionālie bruņotie spēki Skrundas novada pašvaldība Zemessardze Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form