Vjačeslavs Dombrovskis
Foto: LETA

Laikā, kad politiķis Vjačeslavs Dombrovskis (V/RP) darbojās ekonomikas ministra amatā, neviens viņam neesot ziņojis par iespējamām problēmām saistībā ar projektu dalību starptautiskajā izstādē "World Expo 2015".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dombrovskis sacīja, ka šis jautājums nav bijis viņa redzeslokā un viņš bija pārsteigts, vēlāk uzzinot, ka ar to nodarbojas Ekonomikas ministrija, nevis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas to darīja iepriekš. Dombrovskis uzsvēra, ka viņam netika ziņots par kaut kādām problēmām saistībā ar "Expo", līdz ar to, acīmredzot, ierēdņi uzskatīja, ka viss notiek tā, kā nepieciešams.

Politiķis pauda viedokli, ka ministrs nevar pārbaudīt, ko dara katrs ministrijas un padotības iestāžu ierēdnis - cilvēki veic savu darbu, un ministrs pieslēdzas tad, kad ir kaut kādas problēmas.

Lūgts komentēt valdības lēmumu nepiedalīties "World Expo 2015", Dombrovskis norādīja - to ir grūti, nezinot visus faktus un apstākļus, līdz ar to atliek uzticēties pašreizējai ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kura norādīja uz neatbilstošām izmaksām saistībā ar projektu.

Valdība 27.janvārī lēma, ka Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē "World Expo", kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā no 2015.gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Kā liecina arhīvs, Latvija universālajās "Expo" izstādēs piedalījusies trīsreiz - 1935.gadā Beļģijas galvaspilsētā Briselē, 2000.gadā Vācijas pilsētā Hannoverē un 2010.gadā Ķīnas pilsētā Šanhajā.

Dalība abās pēdējās izstādēs saistīta ar skandāliem. Hannoverē tika pārmesta nekvalitatīva sagatavošanās un ekspozīcija. Savukārt Šanhajā paviljona būvniecība tika pabeigta pēdējā brīdī, turklāt tas pat pēc oficiālās atklāšanas nebija nodots ekspluatācijā, paviljons darbojās ar pagaidu ekspluatācijas atļauju. Tāpat dalību Šanhajas izstādē aptumšoja Latvijas organizētāju skandāli - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) pārmeta paviljona būvniekiem "Aerodium" šantāžu un krāpniecību saistībā ar citu projektu, bet "Aerodium" vainoja LIAA vadītāju Andri Ozolu kukuļa pieprasīšanā.

Latvija ir piedalījusies arī specializētajās "Expo" izstādēs - 1998.gadā Portugāles pilsētā Lisabonā, kā arī 1937.gadā ar kopīgu Baltijas valstu paviljonu Parīzē. 2003.gadā Latvija atteicās no dalības 2005.gada specializētajā "Expo" izstādē Japānas pilsētā Aiči.

"Expo" izstāžu pirmsākumi meklējami 19.gadsmitā - 1844.gadā Parīzē notika Francijas nacionālā sasniegumu izstāde, bet 1851.gadā pēc Parīzes izstādes parauga Londonā notika starptautiskā "Lielā izstāde", kurā vairāk nekā 20 valstis piedāvāja savus kultūras un industriālos sasniegumus.

Nākamā universālā "Expo" izstāde notiks 2020.gadā Apvienoto Arābu Emirātu pilsētā Dubaijā, bet nākamā specializētā "Expo" izstāde paredzēta Kazahstānas galvaspilsētā Astanā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aerodium Baltija Beļģija Ekonomikas ministrija Francija Itālija Japāna Kazahstāna Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Parīze Portugāle Vācija Vjačeslavs Dombrovskis World Expo 2015
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form