Bijušajiem 'Metalurga' darbiniekiem uz Ziemassvētkiem būs vien 30 latu, vēsta portāls
Foto: LETA

Lielākā daļa – 1090 – bijušo kādreizējā metalurģijas giganta AS “Liepājas metalurgs” darbinieku bezdarbnieku uzskaitē stājās novembrī. Decembrī dažs saņems ne vairāk par 30 latiem, raksta portāls “irliepaja.lv”, atsaucoties uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) sabiedrisko attiecību speciālistes Ivetas Daines teikto.

Taču, kā noskaidroja portāls, būs arī tādi, kas vispār decembrī nesaņems neko, jo nepaguva novembrī stāties uzskaitē.


Kāda "Liepājas metalurga" bijusī darbiniece pastāstīja, ka uzteikumu saņēmusi 14.novembrī, parakstīt to varējusi 27.novembrī, bet uzskaitē VSAA stājusies tikai 5.decembrī.

"Pēdējo atalgojumu darbā saņēmu 12.novembrī, bet pirmo bezdarbnieka pabalstu saņemšu tikai janvārī. Trīs nedēļas nesaņemšu neko. Nezinu, cik liels būs pabalsts, un arī neinteresējos..."

Savukārt tiem, kuri novembrī stājās uzskaitē, decembrī saņemamā pabalsta apmērs atkarīgs no tā, cik dienas novembrī cilvēks būs bijis uzskaitē, pastāstīja Liepājas filiāles vadītāja Inese Birzgale.

„Atkarībā no tā, cik dienas novembrī cilvēks bijis uzskaitē, arī rēķinām, cik nu kuram liels pabalsts par šo mēnesi sanāk," sacīja Birzgale.

Kā pastāstīja Birzgale, tieši novembrī uzskaitē stājies vislielākais metalurgu skaits - 1090, kuri visi pirmo bezdarbnieka pabalstu saņems decembrī, vai nu 14. vai 25 datumā, jo VSAA ir tikai šie divi izmaksu datumi.

Pabalsts tiek rēķināts no vidējās izpeļņas pēdējo 12 mēnešu garumā, neņemot vērā pēdējos divus mēnešus, kā arī lielāko un mazāko mēneša atalgojumu. „Tas nozīmē, ja cilvēks stājās uzskaitē novembrī, pabalstu rēķina, sākot ar septembri, skaitot divpadsmit mēnešus atpakaļ."

Pēc Birzgales teiktā, tas, ka liela daļa „Liepājas metalurga" darbinieku pēdējo pusgadu atradās dīkstāvē un saņēma tikai minimālo atalgojumu, būtiski pabalsta apmēru neietekmējot. Vidējais metalurgu bezdarbnieka pabalsts dienā tiekot rēķināts no 9 - 11 latiem.

Sākotnējo aprēķināto bezdarbnieka pabalstu var saņemt pirmos trīs mēnešus, pēc tam tas krasi samazinās.

Tie, kuru sociālā nodokļa maksāšanas stāžs ir līdz 10 gadiem, pirmos trīs mēnešus saņem pabalstu 50% apmērā no vidējās izpeļņas, kuru stāžs ir no 10 līdz 20 gadiem - 55% apmērā, bet, kas maksājuši nodokli ilgāk, nekā 30 gadus - 60% apmērā, informēja Birzgale.

Tags

Liepāja Pabalsts Ziemassvētki Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form