Bijušie pašvaldību vadītāji un viņu vietnieki, kas divus sasaukumus vadījuši pašvaldības, no nākamā gada katru mēnesi saņems pabalstu divu minimālo mēnešalgu jeb 320 latu apmērā, to paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā par pašvaldību deputātu statusu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Grozījumi likumā paredz, ka tiesības saņemt pabalstu ir personai, "kura pēc 1990.gada 4.maija vienā pašvaldībā bijusi pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētājs divus sasaukumus, priekšsēdētājs vienu sasaukumu un priekšsēdētāja vietnieks, kurš ieņēmis algotu amatu, citu sasaukumu, vai priekšsēdētāja vietnieks divus sasaukumus."

Pabalstu pašvaldība piešķirz, pamatojoties uz attiecīgās personas iesniegumu, ja bijušais pašvaldības vadītājs ir sasniedzis vecumu, kas ir vismaz par pieciem gadiem mazāks nekā pensijas vecums vai persona ir atzīta par invalīdu, nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto un nesaņem bezdarbnieka pabalstu.

Ja bijušajam pagasta vai domes priekšsēdētājam vienlaikus ir tiesības uz pabalstu un invaliditātes, vecuma pensiju vai atlīdzību par darbaspēju zaudējumu, tad izmaksā to pabalsta daļu, kas pārsniedz pensijas vai atlīdzības apmēru.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form