Bite un Vanaga nolemj izstāties no Reformu partijas Saeimas frakcijas
Foto: Saeimas administrācija

Saeimas deputātes Inga Vanaga (RP) un Inga Bite (RP) nolēmušas izstāties no Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas.

To abas deputātes šodien paziņoja, aizejot no RP valdes un frakcijas kopējās sēdes.

Vanaga neizslēdza iespēju, ka RP valde šodien varētu pieņemt lēmumu, ka abas deputātes tiek izslēgtas no frakcijas un partijas.

Vanaga un Bite vēl nav iesniegušas oficiālus dokumentus, kas paredz izstāties no politiskā spēka parlamenta frakcijas.

Vanaga skaidroja, ka ar lielāko daļu kolēģu viņai ir iespējams sastrādāties, taču viņa iet projām to kolēģu dēļ, ar kuriem nav iespējams turpināt kopīgu darbu. Punktu pielika peripetijas ap vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu.

Deputāte norādīja, ka RP valdes priekšsēdētāja vietnieces Sandras Sondores-Kukules loma ir pārspīlēta, neraugoties uz viņas zināšanām.

Gan Bite, gan Vanaga vēl pārdomās jautājumu par izstāšanās arī no partijas. Viņas pieļauj iespēju atbalstīt jaunveidojamo valdību, taču ir jāuzzina, kas būs tās vadītājs, un citi aspekti.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija, tad abas deputātes esot paudušas gatavību palikt frakcijā, ja no tās tiktu izslēgtas deputātes Zanda Kalniņa-Lukaševica un Inese Lībiņa-Egnere. Taču frakcijā par to balsojums netika rīkots - kolēģi esot atteikušies arī lemt par to, kādā veidā skatīt jautājumu par Kalniņas-Lukaševicas un Lībiņas-Egneres atrašanos frakcijā.

Frakcijas nolikumā esot punkts, ka, ja deputāts aiziet no frakcijas, viņam ir jānoliek deputāta mandāts. To parakstījuši visi deputāti un nolikuma autore esot Bite, liecina neoficiālā informācija.

Šodien frakcijas sēdē secināts, ka tagad RP ir rīcībspējīga un nākamnedēļ tiks sākts darbs pie nākamās valdības izveides, pēc valdes un frakcijas kopsēdes žurnālistiem sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters. RP valdes priekšsēdētājs norādīja, ka neviens no pārējiem 14 deputātiem neplāno pamest frakciju.

Viņš norādīja, ka ir būtiski, lai frakcija turpmāk spētu paust vienotu viedokli. Vaicāts, vai RP ir nākotne, Demiters atbildēja, ka RP plāno godprātīgi nostrādāt atlikušos mēnešus līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām. No šī darba būs redzams, vai RP ir nākotne vai nav.

Kā ziņots, šodien plkst.17 sākās apvienotā RP frakcijas un valdes sēde, kurā tiek lemts par Saeimas deputātu turpmāko darbu frakcijā.

"Ņemot vērā to, ka krīzes laikā saliedēta un konstruktīva frakcijas darbība ir primārais uzdevums, vakar notikušajā frakcijas sēdē esmu skaidri paudis, ka man kā partijas valdes un frakcijas priekšsēdētājam nav pieņemama atsevišķu deputātu rīcība un publiskie izteikumi," iepriekš norādīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Tags

Edmunds Demiters Inga Bite Reformu partija Saeima

Comment Form