AFI
Foto: Gundars Bojārs

Rīgas domes priekšsēdētājs Gundars Bojārs (LSDSP) uzskata, ka savulaik pieņemtais lēmums par Kosmonautikas gatves pārdēvēšanu bijušā Čečenijas prezidenta Džohara Dudajeva vārdā nav bijis pareizs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau ziņots, ka Rīgas domes deputāti, kuri darbojas frakcijā "Cita politika", sagatavojuši priekšlikumus domes lēmumprojektam par Džohara Dudajeva gatves pārdēvēšanu.

Bojārs pagaidām nevēlējās paust savu nostāju, vai atbalstīs ielas pārdēvēšanu, jo vēl nav saņēmis un izvērtējis "Citas politikas" ierosinājumu.

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, "Cita politika" līderis Sergejs Dolgopolovs noliedz, ka ierosinājums pārdēvēt Dudajeva gatvi esot vērsts pret čečenu tautu vai Dudajevu kā tās pārstāvi. Dolgopolovs uzskata, ka ielas kādreizējais nosaukums - Kosmonautikas gatve - ir daudz piemērotāks, tam ir daudz lielāka saistība ar Rīgu.

"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Birks teica, ka iebilst pret ielas nosaukuma maiņu. Viņam Dudajevs nesaistās ar teroristiem.

Kā uzskata Birks, Dudajevs esot bijis brīvības cīnītājs, visnotaļ korekts valsts vadītājs, kura laikā Čečenijā bijis miers un nav notikuši terora akti. Tieši pēc Dudajeva nogalināšanas sākās karš un terorisms, skaidroja "tēvzemietis".

Viņš uzsver, ka saistīt Ziemeļosetijas pilsētā Beslanā notikušo terora aktu ar Dudajeva vārdu nav pareizi un šādai nostājai nevar piekrist.

Pašlaik ir spēkā Rīgas domes 1996.gada lēmums, kad pēc Saeimas deputātu ierosinājuma dome atbalstīja Džohara Dudajeva vārda piešķiršanu Kosmonautikas gatvei Rīgā. Pēc tam atkārtoti tika rosināts pārdēvēt Dudajeva gatvi. Vienu no pēdējiem ierosinājumiem izteica apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" pēc 2002.gada rudenī notikušā terora akta Maskavā.

Ir veikta sabiedriskā aptauja, kuras rezultāti liecina, ka 218 no 809 jeb 26,9% aptaujāto rīdzinieku uzskata, ka Dudajeva gatvei jāatjauno iepriekšējais nosaukums - Kosmonautikas gatve.

23% respondentu pauda viedokli, ka pašreizējais nosaukums jānomaina pret kādu citu, bet 15,5% aptaujāto uzskata, ka Dudajeva gatve jāpārdēvē kādas citas personības vārdā.

199 aptaujātie jeb 24,6% uzskatīja, ka jāsaglabā Dudajeva gatves nosaukums.

Arī Rīgas domes Pieminekļu padome vairākkārt lēmusi par Dudajeva gatves pārdēvēšanu, taču šis ierosinājums nav guvis atbalstu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form