Bordāns atstādina sirmgalvju apkrāpšanā vainoto tiesu izpildītāju Veinbergu
Foto: LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) 20. janvārī parakstījis lēmumu par izspiešanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā aizdomās turētā tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga atstādināšanu no amata, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijas preses paziņojumā citēts Bordāns, kurš norādījis, ka aizdomās turētās personas statuss kriminālprocesā, ievērojot par kādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu tiesu izpildītājs tiek turēts aizdomās, nav savienojams ar tiesu sistēmai piederīgas personas amata darbību veikšanu.

Tāpat Bordāns uzsvēris, ka tiesu izpildītāja atstādināšana no amata darbību veikšanas uz laiku, kamēr ir piemērots aizdomās turētās personas statuss kriminālprocesā, ir atbilstīga un samērīga ar sabiedrības interesēm, nepieļaujot, ka zvērināta tiesu izpildītāja amata pienākumus turpina veikt amatpersona, par kuras darbību tiesiskumu radušās pamatotas šaubas sakarā ar tās aizdomās turētās personas statusu kriminālprocesā.

Lai nodrošinātu likumā noteikto tiesu izpildītāja amata darbību veikšanu attiecīgajā iecirknī, Bordāns ir uzdevis veikt šos pienākumus citam zvērinātam tiesu izpildītājam – viņam līdz 28. janvārim jāpieņem Rīgas apgabaltiesas iecirkņa Nr. 81 lietas un grāmatas, sastādot nodošanas un pieņemšanas aktu. Tāpat arī viņam uzdots rīkoties ar Veinberga depozīta kontā Valsts kasē esošajām depozīta summām.

Saskaņā ar Tiesu izpildītāju likumu no brīža, kad tieslietu ministrs no procesa virzītāja saņēmis informāciju par aizdomās turēto personu, jautājuma izlemšana par disciplinārlietas ierosināšanu un tiesu izpildītāja saukšanu pie disciplināratbildības tiek atlikta līdz brīdim, kad likumīgā spēkā stājas procesa virzītāja galīgais nolēmums šajā kriminālprocesā.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Veinberga Kriminālprocess kvalificēts atbilstoši Krimināllikuma 177. panta trešajai daļai un 318. pantam, proti, par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Tāpat kriminālprocesa ietvaros ir aizturēta vēl viena persona.

Savukārt Rīgas Namu pārvaldnieka (RNP) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis šodien notikušajā Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē atklāja, ka 19. janvārī pabeigta dienesta pārbaude RNP, kuras rezultātā nolemts trīs darbiniekus saukt pie disciplināratbildības. Šīs pārbaudes rezultāti nosūtīti gan Valsts policijai, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Savukārt par amatpersonas iespējamu negodīgu rīcību informēts KNAB.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē (LZTIP) portālam "Delfi" norādīja, ka Veinbergam līdz 27. janvārim padomei jāsniedz paskaidrojumus LZTIP uzsāktajā pārbaudes lietā par Veinberga rīcību ar 89 gadus vecajai sirmgalvei Eleonorai Ļaksai piederošo īpašumu.

Pēc paskaidrojumu saņemšanas LZTIP izvērtēs lietas apstākļus. Pārkāpumu konstatēšanas gadījumā pret tiesu izpildītāju tiks ierosināta disciplinārlieta, kā arī lemts jautājums par ierosinājumu tieslietu ministram atcelt tiesu izpildītāju no amata.

Padomē arī norādīja, ka zvērināti tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir nodrošināt tiesiskās kārtības ievērošanu valstī. Tāpēc jebkura tiesu izpildītāja rīcība, kas pārkāpj likumu vai tiesu izpildītāju ētikas normas un var radīt kaitējumu iedzīvotājiem, ir profesionāli jāizvērtē un nedrīkst palikt nesodīta.

Paskaidrojumu pieprasīšana ir pirmais solis, kas jāveic, ievērojot oficiāli likumā noteikto procedūru disciplinārlietas ierosināšanai pret tiesu izpildītāju. Pēc paskaidrojumu saņemšanas LZTIP izvērtē lietas apstākļus un pārkāpumu konstatēšanas gadījumā pret tiesu izpildītāju ierosina disciplinārlietu, kā arī lemj par tiesu izpildītāja atbilstību ieņemamajam amatam.

Jau vēstīts, ka Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš norādīja, ka šī nav pirmā shēma, kurā salīdzinoši neliela parāda dēļ tiek zaudēts mājoklis vai iespaidīgi naudas līdzekļi un kurā centrālā persona ir tiesu izpildītājs Veinbergs.

Viņa rīcība ir tikusi vērtēta arī Tieslietu ministrijā.

Veinbergs raidījumam rakstiski apgalvojis, ka bez dzīvokļa pārdošanas nebūtu iespējams apmierināt piedzinēja prasījumus saprātīgā termiņā, kā arī to, ka likums tieši nenosakot, ko darīt ar atlikumu no summas par izsolē pārdotu dzīvokli.

Veinberga vārds arī parādās portāla "Delfi" apkopotajā pelnošāko tiesu izpildītāju sarakstā, kur viņš ieņēma otro vietu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns KNAB Korupcija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi