Boriss Teterevs - filantrops Peru un Rundālē, kurš saka 'nē' dalībai Latvijas politikā
Foto: LETA

Ināras un Borisa Teterevu labdarības fonds, kurš šopavasar nosvinējis savu piecu gadu pastāvēšanas jubileju, piesaistījis vairāk nekā septiņus tūkstošus brīvprātīgo Latvijā vien, bet vairāk nekā 150 labdarības projektu veikšanai līdz 2021. gadam desmit valstīs viscaur pasaulē paredzēts iztērēt 20 miljonus eiro.

Intervijā "rus.delfi.lv" žurnālistei Kristīnai Hudenko mecenāts Teterevs kā galvenos fonda sasniegumus izceļ, protams, visiem zināmo Rundāles pils atjaunošanu, bet arī atbalstu bērnu redzes korekcijai Latvijas mazajās lauku skolās, bērnu namam Bali salā, stipendijas dažādu augstskolu studentiem Latvijā, laikmetīgās mākslas muzeja celtniecību, cīņu pret nežēlīgu ziloņu izmantošanu darbam Taizemē, kalnu gorillu aizsargāšanu Ruandā, migas uzcelšanu lāčiem Puikam un Mikum Līgatnē.

No klusiem mecenātiem, kuri neafišējot savu rīcību jau pirms 18 gadiem sāka ziedot Rundāles pilij, Teterevu pāris par publicitāti izšķīrās pēc toreizējā kultūras ministra Inta Dāldera aicinājuma - kļūstiet publiski, un tad vēl kāds varēs pieteikties jūsu palīdzībai!

2011. gadā, saņemdami Triju zvaigžņu ordeni, Ināra un Boriss nopriecājušies, ka ir pirmais pāris, kas saņem valsts augstāko apbalvojumu - vēlāk izrādījies, ka Bils un Melinda Geitsi te paspējuši ātrāk. Tetereviem šķiet, ka viņus ar to otru pāri saista - ne jau balvu dēļ viņi nodarbojas ar labdarību.

"Nav skaidrs, kurš gūst lielāku gandarījumu: ļaudis, kam mēs palīdzam, vai mēs paši. Ir tāds jēdziens - egoistiskais altruisms. Tas ir par mums! Šā visa dēļ rodas sajūta, ka visapkārt dzīvo vienīgi labi cilvēki."

Tags

Borisa un Ināras Teterevu fonds Boriss Teterevs

Comment Form