Brigmanis par 'Lipmana ziedojumu': Segliņš nerīkojas ZZS vārdā
Foto: LETA

Advokāts, bijušais iekšlietu ministrs, tagad Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāta kandidāts Mareks Segliņš, sūtot īsziņu Kirovam Lipmanam, nerīkojās ZZS vārdā, sacīja politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Segliņš vienam no "Liepājas metalurga" (LM) iegādes pretendentiem Kirovam Lipmanam nosūtījis īsziņu, kurā gan apjautājies par LM pārdošanu un administratoru Haraldu Velmeru, gan prasījis, kāpēc Lipmans nav ziedojis ZZS, vēsta portāls "pietiek.com". "Ko tu komunicē ar Velmeru, vai tad tev nav mana telefona. Kāpēc neesi vēl noziedojis ZZS," šāda satura īsziņu no Segliņa esot saņēmis Lipmans.

Brigmanis norāda, ka personīgi nepazīst Lipmanu un par šo lietu jautājumi būtu jāuzdod Segliņam un viņa pārstāvētās Liepājas partijas vadībai. ZZS uz šo gadījumu neplāno reaģēt, taču to var darīt tie, kam šī situācija izraisa aizdomas, piemēram, žurnālisti.

Tie, kam rodas aizdomas, var vērsties tiesā vai prokuratūrā un prasīt, lai konfiscē Segliņa telefonu un tiek pārbaudītas viņa saziņas izdrukas vairāku gadu garumā, piebilda ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka Segliņš atzinis, ka ir interesējies par Lipmana ziedošanu ZZS, jo uzņēmējs savulaik esot viņam solījis ziedot, bet kavējies to darīt. "Lipmana kungs solīja, kad mēs runājām, kāda politika simpatizē Lipmana kungam, viņš ilgu laiku solīja, ka viņam simpatizē šī politika, un viņš to stāstīja man personīgi, ka viņš tā kā būtu gatavs būt par ziedotāju. Viņš to vairākkārtīgi ir stāstījis, ka viņš ir gatavs būt ziedotājs, jo viņam simpatizē ZZS programma. (..) Lipmana kungs pat ir teicis, ka viņš būtu gatavs ziedot un tādā veidā ne tikai morāli palīdzēt. Kā jūs zināt, visi šie vēlēšanu izdevumi ir diezgan lieli, un Lipmana kungs teicās, teicās... Es neesmu paskatījies ziedotāju sarakstā, vai viņš to ir izdarījis. Nezinu. To pajautājiet Lipmana kungam." Īsziņa esot sūtīta "tāpēc, ka viņš solīja ziedot". "Es domāju, ja kaut ko apsola, tad parasti cilvēks to arī izdara."

Segliņš gan nav apstiprinājis, ka būtu sūtījis šāda satura īsziņu: "Savā dzīvē esmu Lipmana kungam rakstījis daudz īsziņu, nezinu, vai šī ir manis rakstīta vai arī mana telefona vārdā, kas arī ir tehniski iespējams. Esmu viņam rakstījis daudz īsziņu, esmu daudz ar viņu runājis pa telefonu un klātienē."

Vaicāts, kas bijis domāts ar īsziņas tekstu "Ko tu komunicē ar Velmeru, vai tad tev nav mana telefona?", Segliņš skaidrojis: "Ziniet, Lipmana kungam tā savādi. Viņš zvana vienam, tad otram, tad trešajam. Un mēs tomēr ar Lipmana kungu esam ilgi pazīstami, gadus 15. Lipmana kungam pa dzīvi ir tādas situācijas bijušas, viņam bija apdraudējums kādreiz, tad viņš nāca un sūdzējās. Man kā bijušajam liepājniekam Lipmana kungs bieži jautāja visāda veida konsultācijas, un tad nejaušā sarunā ar Velmera kungu uz ielas vienreiz klausos, ka Lipmana kungs to, ko prasa man, pēc piecām minūtēm bija zvanījis un prasījis Velmeram. Man tas šķita savādi, un šķiet joprojām savādi. Viņš izrunā ar vienu vienu, ar otru otru, tad pajautā man, es viņam pastāstu, ko domāju, pēc tam klausos... Un tad man tā šķita, ja jau jautā man, es kaut ko stāstu, nu, tad savādi. Zvana, izliekas, ka neko nezina, un jautā atkal kādam citam tieši to pašu, it kā nebūtu dzirdējis un nezinātu."

Kā ziņots, Lipmans bija pieteicies kļūt par LM pircēju, taču tika atsijāts. "Tā ir bezkaunība un korupcija valsts līmenī - kāds gaida, ka viņam "iedos rokā". Šādus mājienus es esmu saņēmis. Domāju, ka mani izslēdza tāpēc, ka pārāk daudz zinu, kas notiek "Liepājas metalurgā"," pēc tam sacīja Lipmans.

    Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

    Tags

    Augusts Brigmanis Liepāja Liepājas partija Mareks Segliņš Saeima Zaļo un zemnieku savienība
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form