Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba priekšnieks Kārlis Krēsliņš pagājušā gada sākumā darbā pieņēmis savu dēlu Antonu Krēsliņu. Par notikušo interesi izrādījušas vairākas amatpersonas, tomēr pagaidām neviens neņemas teikt, vai noticis likuma pārkāpums, piektdien ziņo laikraksts "Neatkarīgā Rīga avīze" (NRA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
NBS preses centra darbiniece Agnija Štrausa NRA pastāstīja, ka štāba priekšnieks pērn saņēmis aizrādījumu par savu rīcību un darba līgums ar Antonu Krēsliņu ticis pārslēgts.

"Krēsliņš savus amata pienākumus bija sācis pildīt nesen, tāpēc arī viņam tika piemērots aizrādījums," paziņoja Štrausa. Viņa nevarēja pateikt, vai pulkvedis pārkāpis likumu.

Darba līgumā noteikts, ka Antons Krēsliņš apņemas veikt BALTPERS sistēmas programmatūras atsevišķi komponenšu izstrādi, attīstību un ieviešanu. Tomēr neviens no laikraksta aptaujātajiem NBS pārstāvjiem neatcerējās redzējis Krēsliņu junioru pildām kādus pienākumus. Arī Štrausas rīcībā nebija informācijas, vai Antons Krēsliņš tiešām strādājis NBS.

Zvērinātu advokātu padomes (ZAP) priekšsēdētājs Aivars Niedra uzskata, ka pulkvedis Krēsliņš neapšaubāmi bijis interešu konfliktā.

Valsts darba inspekcijas priekšnieka padomniece juridiskajos jautājumos Karīna Platā norādīja - ja Krēsliņš pārkāpis likumu, sodīt viņu vairs nevarēs. Iespēja uzlikt naudas sodu līdz 250 latiem pastāvot tikai tad, ja pārkāpumu atklāj līguma darbības laikā. Līdzīgu viedokli pauda arī Valsts ieņēmumu dienesta preses sekretāre Dita Kļaviņa.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Šubrovska stāstīja, ka prokuratūru varētu ieinteresēt Krēsliņa rīcība, tomēr par to, vai ticis pārkāpts likums, spriest viņa nevarēja, ziņo NRA.

Laikrakstam neizdevās gūt paša Kārļa Krēsliņa skaidrojumu par notikušo, jo viņš devies ārvalstu komandējumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form