Burovs atceļ Vladovas rīkojumu par Jakrina iecelšanu amatā; sludinās atklātu konkursu
Foto: F64

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atcēlis viņa prombūtnes laikā izdoto rīkojumu, ar kuru par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju tika iecelts Emīls Jakrins, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Departamenta direktora pienākumu izpildītāja turpmāk būs Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja, direktora vietniece pilsētvides attīstības jautājumos Ilze Purmale. Viņa departamenta direktora pienākumus pildīja arī līdz 2019. gada 23. decembrim.

"Ilze Purmale ir ļoti kompetenta profesionāle, kura pārzina departamenta darbu un kuru ciena arī nozare. Purmales kundze ir labākais kandidāts departamenta direktora pienākumu izpildītājam līdz brīdim, kamēr konkursa kārtībā tiks izvēlēts direktors," uzsver Burovs.

Domes priekšsēdētājs norāda, ka "Rail Baltica" projekta kontekstā no pašvaldības puses tieši Ilze Purmale līdz šim ir veikusi vislielāko darbu. "Rīgai tas ir ļoti svarīgs projekts, un esmu pārliecināts, ka Purmales kundze veiksmīgi turpinās šo darbu", saka Burovs.

Vienlaikus Burovs ir uzdevis atbildīgajām struktūrvienībām veikt nepieciešamās darbības, lai tuvākajā laikā būtu iespējams izsludināt konkursus uz trīs Rīgas domes departamentu direktoru amatiem – Finanšu departamentā, Pilsētas attīstības departamentā un Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

"Vairākos departamentos ir jūtams profesionāļu trūkums. Atklāts konkurss ir labākais veids, kā nonākt līdz labākajiem kandidātiem direktoru amatiem. Ļoti ceru, ka konkursos pieteiksies patiešām zinoši un kompetenti pretendenti ar labu reputāciju un līdz šim paveikto darbu sarakstu," uzsver domes priekšsēdētājs.

Rīgas domē "Delfi" informēja, ka no 2. janvāra par spēku zaudējušu ir atzīts Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājas Annas Vladovas (S) pērnā gada 23. decembrī izdotais rīkojums "Par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu veikšanu".

No 27. līdz 30. decembrim Jakrins atradās bezalgas atvaļinājumā, bet no 2. janvāra viņam ir darba nespēja. Atbilstoši Darba likuma prasībām departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jakrins tiks informēts par darba līguma izbeigšanu, norāda domē.

Jau ziņots, ka, atgriežoties no atvaļinājuma, Burovs bija solījis pārskatīt un mainīt viņa vietnieces Vladovas lēmumu par Jakrina iecelšanu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākuma izpildītāja amatā.

Burovs atzina, ka Vladovas rīcība nav ar viņu saskaņota un "ir arī ārpus domes priekšsēdētāja vietnieka kompetences". Viņš atvaļinājumā bija līdz 2. janvārim.

Iepriekšējo departamenta direktora pienākumu izpildītāju – Ilzi Purmali – amatam bija izraudzījies pats Burovs.

Burova prombūtnes laikā Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vladova par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecēla Jakrinu.

Tā kā Burovs atradās atvaļinājumā, bet vicemērs Druvis Kleins darba nespējā, mēra pienākumus pildīja Vladova, kā rezultātā viņa bija tiesīga mainīt arī departamentu vadību.

Pēc Vladovas teiktā, pašvaldībai nepieciešams nopietni strādāt pie "Rail Baltica" un Austrumu maģistrāles projektu ieviešanas, un Jakrins esot atbilstošs profesionālis šo procesu vadīšanai.

Taujāta, vai viņa reputācija nav pamats apšaubīt atbilstību ieņemamajam amata, Vladova norādīja, ka "reputācija daudziem cilvēkiem ir tāda, kāda ir", taču viņa ar Jakrinu komunicējusi tikai par darba jautājumiem un šajā jomā viņai nekādu iebildumu pret viņu neesot.

Jakrins pirms tam bija Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, bet kopš Vitālija Reinbaha atjaunošanas amatā darbu bija spiests atstāt. Īsi pēc tam bijušais vicemērs Vadims Baraņņiks iecēla viņu darbā SIA "Rīgas satiksme" valdē, lai gan īsi pēc korupcijas skandāla Jakrins no šī amata atkāpās.

Arī pēc tam, kad par Rīgas vicemēru kļuva Kleins, medijos vairākkārt izskanējusi informācija, ka Jakrinam pašvaldībā tiek meklēta vēl kāda vieta. Pats Jakrins gan žurnālistiem paudis, ka, viņaprāt, viņam nekādu reputācijas risku nav.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Emīls Jakrins Oļegs Burovs Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form