Būvniecības uzraugs aizliedz ekspluatēt pērn atvērto Jūrmalas sporta halli
Foto: Publicitātes foto

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 30. oktobrī saistībā ar nenovērstu bīstamību Jūrmalas sporta halles Raiņa ielā 55 jumta konstrukcijas savienojumos lēmis aizliegt ēkas ekspluatāciju līdz ekspertīzes atzinumā konstatētās bīstamības novēršanai, portālam "Delfi" pastāstīja BVKB Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Korba.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jūrmlas sporta halle tika atklāta 2016. gada augusta noslēgumā, un tās celtniecībai tika atvēlēti 5,3 miljoni eiro no pašvaldības budžeta naudas, taču jau četrus mēnešus pēc atvēršanas Jūrmalā tā tika slēgta tehnisku neskaidrību un nepilnību dēļ.

Zāles ekspluatācija tika pārtraukta, jo lampas stiprinājumā 5. decembrī tika pamanīts bojājums.

BVKB neaizliedza ēkas ekspluatāciju, tomēr Jūrmalas pilsētas dome pieņēma lēmumu apturēt sporta halles ekspluatāciju līdz BVKB atzinuma saņemšanai. 2017. gada 23. martā Jūrmalas pilsētas dome saņēmusi sertificētu būvinženieru atzinumu par ēkas nesošo metāla konstrukciju un arkas balstmezglu drošumu lēma atsākt ēkas ekspluatāciju.

Tagad BVKB 30. oktobrī saistībā ar nenovērstu bīstamību – ēkas sporta zāles jumta loka balsta mezglu pārbūvi – nolēma aizliegt ēkas ekspluatāciju. Jūrmalas pilsētas pašvaldībai BVKB uzdevis līdz 2018. gada 2. janvārim veikt sporta ēkas visu nesošo būvkonstrukciju ekspertīzi, lai noteiktu to atbilstību normatīvo aktu prasībām un būvkonstrukciju drošības līmeni un iesniegt birojā ekspertīzes atzinumu. Tāpat lemts atteikt pagarināt biroja 23. februāra lēmumā noteikto termiņu skrūvju nomaiņai.

Aizliegums neattiecas uz telpu Nr.26 līdz Nr.39, Nr.54, Nr.57 līdz Nr.89 un daļu no koridora telpas Nr.50, ierobežojot personu iekļūšanu ekspluatācijai aizliegtajā koridora daļā.

Papildu BVKB informē, ka 2016. gada 9. decembrī veica ēkas ekspluatācijas ārpuskārtas pārbaudi un būvniecības dokumentācijas pārbaudi. Pārbaudes rezultātā būvē konstatēja atsevišķas atkāpes no būvprojekta un būvnormatīvu prasībām. Lai izdarītu secinājumus par ēkas drošumu, izsniegtajā atzinumā ēkas īpašniekam BVKB pieprasīja iesniegt papildus informāciju, kā arī šā gada 9. februārī objektā veica skrūvju savienojumu pārbaudi ar mērinstrumentiem.

Saņemot ekspertīzes atzinumu par konstruktīvo elementu noturību un pamatojoties uz atzinuma rezultātiem, BVKB pieņēma lēmumu uzdot pasūtītājam līdz 1. jūnijam veikt ēkas sporta zāles jumta arkas balstmezgla konstrukcijas ekspertīzi un novērst bīstamību – veikt ēkas jumta tērauda konstrukciju savienojumos neatbilstoši iestrādāto skrūvju nomaiņu atbilstoši standarta LVS EN 1090 2 prasībām, kā arī līdz 2017. gada 1. septembrim novērst vides pieejamības prasību pārkāpumus un līdz 2019. gada martam veikt plaisu monitoringu.

2017. gadā ēkai veiktas divas ekspertīzes saistībā ar konstruktīvo elementu noturību, tai skaitā jumta arkas balstmezgliem. Katrā ekspertīzes atzinumā tika konstatētās jaunas iespējamas neatbilstības ēkas nesošajās būvkonstrukcijās, kuras nebija iekļautas ekspertīzes uzdevumā. Līdz ar to BVKB 18. augustā pieņēma lēmumu uzdot Jūrmalas pilsētas pašvaldībai līdz 13. oktobrim veikt ēkas visu nesošo būvkonstrukciju ekspertīzi, lai noteiktu to drošumu un atbilstību normatīvo aktuprasībām, un iesniegt BVKB ekspertīzes atzinumu.

2017. gada 1. jūnijā saskaņā ar veiktajiem kontrolaprēķina rezultātiem loka balsta mezgla nestspēja nav pietiekama līdz ar to balstmezgla drošuma līmenis ir pietiekams, kamēr tas nav pakļauts sniega slodzei.

Savukārt pienākums novērst bīstamību – ēkas jumta tērauda konstrukciju savienojumos nomainīt neatbilstoši iestrādātās skrūves un šo būvdarbu pieņemšanu ekspluatācijā – nav izpildīts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Būvniecība Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form