Čehijas parlamenta Deputātu palāta (apakšpalāta) otrdien apstiprināja 200 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu Latvijai, portālu "Delfi" informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Diāna Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lēmums par aizdevuma piešķiršanu veikts pirmajā lasījumā, pieņemot likumprojektu "Par valsts parādzīmju programmu finanšu palīdzības sniegšanai Latvijas Republikas valdībai ar mērķi veicināt ekonomikas stabilizāciju 2009. un 2010. gadā".

Debašu laikā gan Čehijas finanšu ministrs Miroslavs Kalouseks, gan parlamenta deputāti uzsvēra solidaritātes nozīmīgumu Eiropas Savienības valstu starpā. Pēc likuma pieņemšanas Čehijas finanšu ministrs pateicās deputātiem par atbalstu balsojumā.

Latvijas finanšu ministrs Atis Slakteris norāda: "Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts un tas šajā saspringtajā finanšu situācijā pasaulē ir devis mūsu valstij iespēju paļauties uz mūsu ārzemju partneriem un viņu sniegto atbalstu. 7,5 miljardu eiro aizdevums Latvijai sastāv no vairākām daļām, tādēļ katra partnera pozitīvie lēmumi īstenot iepriekš pausto apņemšanos iesaistīties finanšu atbalsta sniegšanā Latvijai vēlreiz apliecina starptautiskās sabiedrības uzticību Latvijas valdības apstiprinātajai ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmai. Pateicos Čehijas parlamentam par aizdevuma apstiprināšanu."

No Čehijas parlamenta Deputātu palātas 200 deputātiem balsošanā piedalījās 189 deputāti, no kuriem likumprojektu atbalstīja 157, bet 32 parlamentārieši atturējās.

Saskaņā ar Čehijas likumdošanu parlamenta augšpalātai - Senātam 30 dienu laikā jāizskata pieņemtais likums. Ja likums gūs atbalstu arī Senātā, tad to nākamo 15 dienu laikā parakstīs Čehijas Valsts prezidents.

Jau iepriekš ziņots, ka plānotais starptautisko finanšu donoru aizdevums Latvijai tuvāko trīs gadu laikā var sasniegt 7,5 miljardus eiro. Eiropas Kopiena aizdevumu 3,1 miljarda eiro apmērā apstiprināja šā gada 28. janvārī. Savukārt Starptautiskā Valūtas fonda valde plānoto aizdevumu 1,7 miljardu eiro apstiprināja 2008. gada 23. decembrī.

Skandināvijas valstis (Zviedrija, Dānija, Somija, Norvēģija un Igaunija) Latvijai gatavas piešķirt 1,9 miljardus eiro, Pasaules Banka - 0,4 miljardus eiro, bet Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Čehijas Republika un Polija kopā 0,4 miljardus eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form