'Čekas maisus' internetā publicēs ceturtdien
Foto: Shutterstock

Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumenti jeb tā dēvētie "čekas maisi" internetā tiks publicēti ceturtdien, 20. decembrī, apstiprināja Latvijas Nacionālais arhīvā (LNA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šorīt oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēti pagājušajā nedēļā Ministru kabinetā apstiprinātie grozījumi Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumos, kas nozīmē, ka līdz ar to stāšanos spēkā VDK dokumentus var publicēt internetā.

Šogad publicējamās dokumentu grupas būs pieejamas LNA tīmekļvietnē, kurai varēs piekļūt no LNA centrālās mājas lapas "www.arhivi.gov.lv" sadaļas "Aktualitātes' vai sadaļas "Virtuālās izstādes un digitālie resursi". Speciālās digitālo resursu vietnes adrese ir "kgb.arhivi.lv".

Lai LNA tīmekļvietnē piekļūtu VDK dokumentiem un netieši ar VDK saistītiem dokumentiem, interesentiem būs jāreģistrējas, lai VDK likuma un Vispārējās Datu aizsardzības regulas prasību pārkāpuma gadījumā būtu iespējams identificēt personu. Reģistrējoties personai būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, (ja nav personas koda - ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, kas būs tā lietotāja vārds, un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis.

Publikācija šogad ir veidota kā virtuālā izstāde, ko veido šogad publicējamo dokumentu grupas un skaidrojošie materiāli. Šogad publicējamās dokumentu grupas ir PSR VDK darbinieku telefongrāmata, LPSR VDK ārštata operatīvo darbinieku uzskaites kartotēka, LPSR VDK aģentūras alfabētiskā kartotēka, LPSR VDK aģentūras statistiskā kartotēka un Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva fonda PA-101 "Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja" apraksti (uzskaites saraksti).

Dokumenti tiks publicēti oriģinālajā kārtībā. LNA uzsvēra, ka lielākā daļa dokumentu ir krievu valodā un rokrakstā.

2019.gada janvārī vietne tiks papildināta ar lietās par sadarbības fakta konstatēšanu taisīto tiesas spriedumu rezolutīvajām daļām. LNA skaidroja, ka vietnē publicētās ziņas ir informatīva rakstura un nerada juridiskas sekas bez atbilstoša fakta konstatējuma tiesas nolēmumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form