Ceļi Latgalē applūduši netīrīto caurteku dēļ, secina Augulis
Foto: Publicitātes foto

Vislielākā problēma, kāpēc pārrauti ceļi, ir netrītās caurtekas, pēc applūdušo posmu apsekošanas svētdien Latvijas Televīzijai intervijā atzina satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

"Šobrīd izskatās, ka lielākās problēmas ir bijušas caurtekām, kas ir padomju laikos būvētas. Neviens nav paredzējis, ka tāds ūdens apjoms varētu būt. Protams, arī tas, ka upe veidojusi visādus sanesumus, kas arī apturējis ūdens kustību un ir daudz vairāk skalots ārā. Šodien arī ir vēl ceļi, kur cēlies ūdens līmenis un nav tikts galā ar šo ūdens masu," LTV atzina ministrs.

Viens no apsekotajiem ceļiem gan ir būvēts pirms septiņiem gadiem, taču, ņemot vērā problēmas ar vecāko ceļu caurtekām, ir pastiprināti jāapseko visas pārējās caurtekas, atzina ministrs, uzsverot, ka galvenais ir pēc iespējas īsākā laikā tikt galā ar remontdarbiem, lai cilvēki varētu lietot ceļus.

Kā portālu "Delfi" informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" Komunikācijas daļā, ceļu uzturētāji uzsāks darbus tiklīdz kritīsies ūdens līmenis.

Kad visi plūdos cietušie ceļi būs salaboti, tik lemts, vai dēļ šiem neplānotajiem darbiem būs nepieciešams papildu finansējums citiem ikdienas uzturēšanas darbiem, tā šodien, apmeklējot plūdos cietušos reģionus Latgalē, un apsekojot valsts autoceļu stāvokli, norādīja Augulis.

Viņš uzsvēra, ka jebkurā gadījumā no sākuma tiks sakārtoti cietušie ceļi, un tad tik lemts, vai tamdēļ ir nepieciešams papildu finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Svētdien Latgalē vēl slēgti seši vietējie un viens reģionālais autoceļš.

Vizītes laikā ministrs, kopā ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Gunti Karpu apsekoja šoseju starp Kārsavu un Rēzekni (A134), kura 24.augusta vakarā tika pārrauta posmā pie Mežvidiem, kā arī atsevišķus vietējos autoceļu un reģionālo autoceļu Viļaka - Kārsava (P45). Vietējam autoceļam Mērdzene - Čeri (V534) ir izskalota caurteka, kuru būs nepieciešams mainīt, satiksme ceļa posmā pie Mērdzenes ir slēgta.

Karps norādīja, ka atlikušajos slēgtajos autoceļu posmos darbus varēs uzsākt tad, kad ūdens līmenis būs krities, un ceļi nebūs pārmitrināti.

Lange informēja, ka patlaban Latgalē satiksme ir ierobežota vēl uz sešiem valsts vietējās nozīmes autoceļiem, kā arī uz viena reģionālā autoceļa Viļaka - Kārsava (P45), kuram plūdi ir nodarījuši vislielākos postījumus un tā atjaunošanai būs nepieciešams visilgākais laiks un lielākie finanšu līdzekļi. Ceļa pārrāvuma dēļ vietējiem iedzīvotājiem nav iespējama pārvietošanās, tāpēc šodien tika nolemts pārrāvuma vietā, pie Pazlaukas, izbūvēts pagaidu tehnoloģisko laipu gājējiem.

Jau vēstīts, ka pagājušās nedēļas plūdu dēļ vairākas Latgales pašvaldibas apsver domu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) lūgt izsludināt ārkārtas situācju.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Latgale Latvijas Televīzija Latvijas Valsts ceļi LTV Rēzekne Uldis Augulis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form